Wpis z mikrobloga

Jest sens kupowania zestawu bez karty graficznej?
Myślę nad kupnem i9 12900K z ddr5 i parę miesięcy działaniu na zintegrowanej Intel UHD 770. Dopiero potem zakup mocniejszej karty graficznej.

Aktualnie mam 10-letni i5-4430 3GHz, GTX 660

Komputer służyłby do pracy i czasem do gier typu CIV 6. Bez żadnych FPS

#pcmasterrace #pc #komputery
  • 7
  • Odpowiedz
@AliceInBlack: A wykorzystujesz to i9 w pracy? Bo zwykła i5 12 geny na spokojnie pociągnie sporo gier i jak najbardziej ma sens - polecam się w razie braku grafiki zainteresować GeForce Now, ja tak pracuję i polecam.
  • Odpowiedz
@AliceInBlack: No to do programowania na spokojnie i5 wystarczy, i9 to jak grasz w 4K i streamujesz jednocześnie, ewentualnie przy jakichś wymagających renderach czy obróbce video, gdzie liczy się zejście z 4h do 0.5h. Do programowania i grania w lola/csa absolutnie i5 wystarczy. Tylko ważne, żeby było 12 generacji, bo jest przepaść w układzie zintegrowanym między 11 a 12.

@Oomonatopeja: Zawsze będzie warto poczekać do kolejnej generacji /
  • Odpowiedz
@Oomonatopeja: No dobra, zwiększają liczby, fajnie. Z tego co czytam to będą wspierać nowsze, szybsze podzespołyp okroju Mobo czy SSD, w porównaniu z Ryzenami nie wyglądają rewolucyjnie, poza standardowym poborem mocy. Ja bym brał od razu 12 geny, jeśli już czekać, to tylko na lekki spadek cen.
  • Odpowiedz