Wpis z mikrobloga

@YoureGoingDown: To są dwa stringi wschód zachód, prawda? Jeśli tak, to jest OK, tylko ten minusowy kabel nie powinien być ten sam w obu stringach, czyli nie powinien się zawijać do drugiego. Może to pomyłka w rysunku? Pozatym OK.
@YoureGoingDown: No i z ciekawości, dlaczego sam offgrid? Jeśli masz tam licznik, to kup normalny falownik ongridowy, weź dotację i oszczędzaj, a drugi offgridowy trzymaj na półce w razie W.
@z___: nie, to jest jeden string na południe, dach jest "prawie" płaski, kolory (niebieski) niekoniecznie jest minusem, rozróżniłem go tylko jako przewód prowadzony specjalnie w celu eliminacji pętli indukcyjnej
@z___: bo mam ogniwa li-ion na budowę pakietu ok. 20-25kWh i właśnie się tym zajmuję, chcę mieć off-grida, żaden interes z państwem czyt. Tauronem i innymi spółkami energetycznymi długofalowo nie przyniesie zysków, ale to się dopiero okaże po wyborach co zrobią
@YoureGoingDown: Zobacz sobie jeszcze przeplatankę, ale jak masz panele na dłuższym boku to pewnie nie starczy kabla:
https://www.youtube.com/watch?v=_I_vEQgQWWk

Co do offgrida to się nie zgadzam, w zależności od rozmiaru i zużycia, nadmiarowy prąd mógłbyś oddawać do sieci (czyt. oszczędzać), oraz zgarnąłbyś dotację 4k za instalację, 1,5 czy 2,5 za sterowanie i pytanie czy dostałbyś dotację za magazyn 7k, jeśli magazyn jest samoróbką, ale jest i działa. I pozatym działałoby to tak