Wpis z mikrobloga

@PlutonowyKazelot: da się podpiąć poprzez odpowiedni adapter. Nie polecam do lusterkowców nikona bo nie będzie ostrzenia na nieskończoność (canon i sony bez problemu). Ogólnie do bezlusterkowców jak znalazł :)

Sam czasami się lubię takimi pobawić. Jak mi coś pasuje to mam w torbie z obiektywami a jak nie to na półkę i sobie kolekcjonuję powoli aby w przyszłości tego fajną podświetlaną półkę zrobić :)
@PlutonowyKazelot: m39 bedzie problem z lustrzanka bo to dalmierzowy standard i ostrzenie bedzie przed matryca zawsze. Chyba ze do bezlustra to da rade przez adapter


@adam-photolive: canony nie mają z tym problemu bo jakoś inaczej mają to rozbudowane. Nikona lustrzanki APSC mają z tym problem.

M39 to nie problem bo się nakręca cienki pierścień M39>M42 i się korzysta ze zwykłej przejściówki M42
@spiritus: tak dokladnie ale ten pierścień tylko zmienia wielkosc gwintu a os optyczna i tak jest zbyt daleko od matrycy. Mam pare szkieł m39 i to standard, w dalmierzu nie bylo lustra obiektyw byl duzo blizej. Tu musialbys go wepchnac za bagnet jeszcze. Z nikonem problem to nawet m42 występuje wiec o tym juz nie mowie