Wpis z mikrobloga

Jaki sprzęt wybrać (który mało pobiera prądu) do słuchania 2m/70cm po LAN w obrębie domu? Im więcej czytam informacji tym mam większy mętlik w głowie ¯\(ツ)_/¯

Mam antenę na dachu oraz srebrny dongiel RTL-SDR - chciałbym mieć zdalny odbiór np. w budynku obok czy po prostu bez kabla do kompa (bo nie mam jak go sprowadzić).

Problemem pozostaje fakt, że tam mam tylko wifi - czyli Spyserver czy rtl
tcp nie uciągnie. Ale OpenWebRX może pójdzie? Dobre to będzie rozwiązanie?

I teraz kwestia sprzętu - raspberry pi (tylko które?) da radę? Jedni twierdzą na grupach/forach, że nie i widzą same minusy, inni mają na nim wystawione web sdr'y do sieci i sluchają w kilka osób i śmiga. U mnie tylko ja bym słuchał a raspberry tylko na tym by się skupiało, bo raczej nic innego bym na nim już nie uruchamiał póki co. Co więc poradzicie?

#rtlsdr #websdr #sdr #rtlsdr #nasluch #krotkofalarstwo
  • 3
@Mikseth: nie sprawdzałem w ogóle łączności po wifi, bo mi sygnał do punktu docelowego nie dociera. Myślałem owszem o jakichś access pointach/antenach yagi, ale zrezygnowałem z obawy przed opóźnieniami. Co do rtl_tcp, to nie doświadczyłem żadnego zatykania sieci. Ruch z SDRa odbieram przez GQRX. Tutaj od razu uczulam - w przypadku GQRXa jest jakiś bug, że po podpięciu się pod serwer, masz potworne opóźnienie. Remedium na to jest przestawienie samplerate na