Wpis z mikrobloga

Chyba na początek dobrze zbić wieżą tego pionka?

@janbrz: i co dalej? Sytuacja wyjściowa jest taka, że biały ma 2 pionki mniej, więc przydałoby się zyskać coś więcej niż 1 pionka.
@file_get_contents: nie jest najlepszy, ty też żadnej groźby nie stwarzasz, bo on łatwo się zastawi pionkiem. A masz pionka mniej. Silnik tutaj ma tylko jedną linie 3 ruchową, która kończy się +3,4 punkty. Po wieża d4 masz -0.8. Czyli ruchem wieżą d4 tracisz 4 punkty, tak jakbyś podwalił figurę.
@RaghNaarRoog: w sumie tego mata na Hxf2 nie policzyłem chyba do końca, ale ogólnie tak. Z tej godziny co myślałem nad tym zadaniem to jakieś 55 minut mi zeszło nad tym, żeby zrozumieć czemu Gf1 jest lepsze od Wb1.
Ilość czasu jaką poświęcasz na te zadania jest zdecydowanie zbyt duża.


@Futyporyt27: a dlaczego? Serio pytam, jesteś lepszy w szachach, pewnie wiesz więcej ode mnie. Ja czerpię ze swoich doświadczeń z matematyką, gdzie nieraz nad jakimiś rzeczami się myślało kilka dni, zanim się zrozumiało daną rzecz, po to, żeby przy następnym kontakcie z tego typu rzeczą, być gotowym powtórzyć rozumowanie w ciągu piętnastu minut. Tutaj na niższym poziomie działało podobnie, siedziałem
Ja czerpię ze swoich doświadczeń z matematyką, gdzie nieraz nad jakimiś rzeczami się myślało kilka dni, zanim się zrozumiało daną rzecz, po to


Chociaż... czasem to wynikało z tego, że po prostu miałem braki z poprzednich semestrów na studiach i po prostu nie miałem odpowiednich narzędzi do znalezienia poprawnego rozwiązania szybko