Wpis z mikrobloga

tak myślę i myślę o tym steamdeck. zastanawiam się nad wzięciem wersji 64Gb i samemu dołożyć większy dysk. Pewnie wiąże się to z utratą gwarancji. Więc pytanie. Czy na ten moment są znane jakieś popularne usterki/wady które mogą by się przytrafić? Czy lepiej nie cebulić, i wziąć droższego by mieć gwarancję?

#steamdeck
  • 17
@mapache: jezeli ladnie poodkrecasz srubki i podwazysz nalepke zabezpieczajaca jedna srube (latwo odchodzi) to istnieje szansa, ze nawet nie dopatrza sie jakiejkolwiek ingerencji. Sam dzisiaj wymienialem i bylbym mocno zdziwiony gdyby nie przyjeli.
@mapache: jak nie masz zamiaru grać w duże gry to po prostu kup sobie kartę SD. Oszczędzisz sobie trudu na rozbieraniu a przy prostszych grach to nie ma żadnej różnicy. Co innego jak grasz w cyberpunka 2077, kingdom come itp. Wtedy SSD się przydaje.
@mapache: wymiana dysku to jakieś 10 minut, pamiętaj tylko o przygotowaniu sobie pendrive startowego na USB C albo zwykły plus przejściówka. ja kupiłem samsunga 256gb, do tego kartę micro sd 64gb i miejsca jest wystarczająco.
@mientka_guma: jak już tak prostujesz, to dodaj, że kartę musisz włożyć do czytnika i ten czytnik podpiąć do usb c (z przejściówką albo bezpośrednio jak ma złącze usb c). inaczej ktoś może pomyśleć, że kartę z recovery wkłada się bezpośrednio do steam decka.
@inrzynier: no toc tlumacze Ci, ze dzisiaj zmienialem sobie dysk ssd. To i musialem zainstalowac system, skorzystalem z mojej karty SD - niczego pod usb-c nie podpinalem, bo nawet mialem pelna baterie xD Trzeba po prostu wybrac ta karte po wejsciu do boot-menu czy jak to sie tam nazywa.