Wpis z mikrobloga

Poleasingowy thinkpad p51, i7 7820HQ, 16GB RAM, SSD 480GB, nvidia quadro m2200 za 3000 złotych - dobra cena?

Mam wrażenie że lekko wygórowana, ale patrząc na obecne ceny laptopów to nawet nie jest źle. Za 3k to same zabawki można dostać, za 4k już zaczynają się przyzwoite procesory i RTX 3050, ale w zamian dostajemy fatalny ekran i plastikową obudowę, więc cena 4k to przesada.

#laptopy
  • 12
@Alex_mski: No cena nie zachęca ale za 3k ciężko znaleźć coś autentycznie o wiele lepszego. Za 3 kafle możemy rozmawiać o czymś z 8GB ramu i dyskiem 240GB, procesor najczęściej będzie nowszy i lepszy, ale na pewno różnica nie będzie kolosalna. Przy odrobinie szczęścia trafi się jeszcze GTX 1650.
@Major303: Samodzielne dołożenie 8 GB ramu (trzeba zwracać uwagę, czy jest taka możliwość) to koszt ~100 zł. Dyski to też teraz nie jest droga rzecz i też możesz wymienić / dodać. Btw ciekawe jaki dysk jest wsadzony do takiego poleasingowca, nie spodziewałbym się demona szybkości.
@Alex_mski: Wiem że można dołożyć ram albo zmienić dysk ale to też zwiększa koszty, i niekoniecznie jest to wtedy opłacalne. 60Hz to dla mnie żaden problem. Nie chcę tutaj walić argumentami że ludzkie oko widzi tylko 30 fps etc, ale w laptopie nie jest to dla mnie priorytet, porządny monitor mam do PC. Czekam na dobrą ofertę na pepperze od 2 miesięcy i na razie nic ciekawego nie ma, i zaczynam
@Major303: Zwiększa ew. koszty o 350 zł i zazwyczaj opłaca się dołożyć samemu, już bez przesady, lapka się nie zmienia co pół roku.

Nie chcę tutaj walić argumentami że ludzkie oko widzi tylko 30 fps etc, ale w laptopie nie jest to dla mnie priorytet, porządny monitor mam do PC.


Też mam porządny monitor do PC i dostaje #!$%@? jak widzę "lagujący" kursor na 60hz w lapku ( ͡° ʖ
@Alex_mski: Po prostu mobilna stacja robocza, ale zależy mi na dedykowanym GPU. Dlatego GTX 1650 czy RTX 3050 spokojnie wystarczy, mimo że wielu ludzi by się kłóciło że to GPU jest tak słabe że nie da się grać.

Rok temu można było wyrwać Lenovo IdeaPad Gaming z ryzenem i GTX 1650 za 2500 złotych, teraz odpowiednik kosztuje około 3300 złotych. Za RTX 3050 trzeba dopłacić do około 4000 złotych. Ja wiem