Wpis z mikrobloga

Aplikacja jest naprawdę super! Wielkie dzięki za jej stworzenie, to tak tytułem wstępu :)

Czy nie rozważaliście, aby ułatwić dodawanie tankowań w obcych walutach? Obecnie, jak np tankuje w Czechach albo w Niemczach, to muszę w ustawieniach tworzyć listę kursów walut, którą dopiero później wykorzystuję podczas dodawania tankowania do apki. Czy nie byłoby prościej dla użytkownika, żeby już na etapie dodawania tankowania np. w walucie EURO wprowadził kurs, po jakim paliwo zostało kupione? Ewentualnie, czy nie dałoby się zrobić takiej opcji, aby program nie przeliczał obcych walut na PLN? Tzn. jadę do Niemiec, tankuje w EURO i końcowo również mi się wyświetla waluta EURO, bez przewalutowania. Czyli widzę oryginalną kwotę jaką zapłaciłem za paliwo pomimo, iż domyślnie mam ustawioną walutę PLN.
#fuelio @adek
  • 7
Dzięki za miłe słowo.
Tak, tutaj można wiele poprawić. Co do przeliczenia, musi być taki przelicznik do waluty głównej - spowodowane jest to tym, że później musisz mieć to w statystykach w walucie głównej.

Co do przelicznika. Tutaj chcemy to zaciągać, jakiś średni kurs. Warto pamiętać, że każdy jednak ma inny kurs - każda karta ma inny kurs (bank) itp. Dlatego czesto jak jeżdżę do Czech, mam wpisany jakiś średni kurs, jeśli
@adek: Dzięki za informację. Mam zainstalowaną wersję beta aplikacji, więc z chęcią potestuję jak będą jakieś nowości.
Mam jeszcze pytanie odnośnie programu. Czy byłaby mozliwość, aby program robił zdjęcie paragonu/faktury w słabszej rozdzielczości? Obecnie jakość zdjęć zrobionych bezpośrednio w programie jest tak dobra, że w dosyć szybkim tempie rosną dane aplikacji.
I drugie pytanie dotyczy kwestii loga stacji. Czy można je dodać we własnym zakresie? Jeśli tak, to w jaki sposób?
Z tymi zdjęciami wiem. Szukam rozwiązania (to co piszesz to jedno z nich)
Co do logo - tylko stacje z większą ilości fizycznych stacji maja logo. Jesli brakuje jakiejs sieci - daj znac. Mozemy dodac je tylko my.
@adek: Jeśli chodzi o logo firm, to mnie osobiście brakuje logo stacji: E.Leclerc, Citronex i Watis. Te firmy mają po co najmniej kilkanaście stacji w Polsce. Jakby się udało dodać ich logo to byłoby super.
@adek: Dalbyś znać, jak wprowadzisz loga stacji benzynowych? Sprawdziłbym u siebie czy działa. Znalazłem jeden błąd. Logo stacji Petrol (firma słoweńska) po dodaniu tankowania nie wyświetla się na liście tankowań i na mapie dotychczasowych tankowań. Jest jedynie logo dystrybutora (czyli domyślną ikonka) pomimo tego, że sama stacja Petrol jest oznaczona logiem na mapie ze wszystkimi stacjami.