Wpis z mikrobloga

Mireczki, ile czasu czekaliście na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie do żłobka z Zusu? Czekamy z żona już 2 miesiące i dalej nic, w zusie panie są zajęte okazjonalna kawka wiec tez nie potrafią udzielić informacji #zus #dzieci #rodzice
  • 9
@fajnybananek: oj nie. U nas księgowa procesowała to jeszcze kolejny miesiąc więc pomimo akceptacji wniosku przez ZUS jeden miesiąc płaciliśmy normalna stawkę i dopiero miesiąc później przyszedł zwrot. W naszym wypadku 2 miesiecy przed złożeniem wniosku
@hakunnin: Rozumiem. W sumie tez rozumiem dlaczego rozpatrywanie wniosków o dopłatę nie jest priorytetem: rodzice ludzi którzy posyłają dzieci do żłobka i ich na to stać nie są elektoratem pana prezesa, po co się starać
@poziomkoowaa: Jeśli coś we wniosku jest nie tak to chciałbym otrzymać informacje, tymczasem nie ma żadnej informacji :) to znaczy ze nikt nie zaczął procesowac wniosku. A skoro nikt nie zabrał się za to przez miesiąc to ktoś ma na swoją prace #!$%@? :) zreszta nie bez powodu nigdzie, ale to nigdzie nie ma informacji o maksymalnym czasie procesowania wniosku, podczas gdy wszędzie coś takiego jest. A co do pracy w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fajnybananek: mój wniosek był procesowany 3 miesiące. Po tym okresie skontaktowałam się z ZUS przez ich infolinię, chcąc zapytać czy są jakieś brkai formalne z mojej lub żłobka strony bo było trochę za długo. Na pue brakowało informacji. Okazało się, że coś żłobek źle przpisał jakąś daną. Po tym telefonie, ponagliłam żłobek i poszło już szybko.
Polecam kontakt przez infolinię i uwierzytelnianie się po przez PUE. Można załatwić człekiem spro spraw.
@Stalowa_Figura: Dziś dzwoniłem po raz drugi i tym razem się dowiedziałem ze ZUS ma dwa miesiące na rozpatrzenie i wypłacają wnioski z wyrównaniem do miesiąca w którym został złożony. Do tego pan mówił żeby się uzbroić w cierpliwość i jak po 60 dniach nie będzie to walić od razu na infolinie