Wpis z mikrobloga

Widze ze niektorzy maja dosc niskie z uzycie gazu, czy ktos jest w stanie wytlumaczyc jakim cudem wykorzystuje 15465 kwh gazu? Co, mi tak zre ten gas? Dosc niebywale, uwazam ze dosc malo grzejemy a gaz #!$%@? w kosmos (*uzycie)

#uk
  • 11
@blakker: W wynajmowanym domu 15-16k kWh było normalne, ale mial rating C. Teraz na swoim, rating B, jest trochę oszczędniejszy i idzie 11-12k. Ale te wartości to takie standardowe bym powiedział jak chcesz mieć ciepło w domu.
czy ktos jest w stanie wytlumaczyc jakim cudem wykorzystuje 15465 kwh gazu?


@blakker: Rozumiem frustracje, ale odpowiedz chyba znasz: nikt tutaj nie zna odpowiedzi.
Na pewno podałeś rzeczywiste zużycie, a nie forecast?
Te 15.5 kwh to YTD czy rok w rok od/do września?
Coś zmieniałeś w domu?
Czujniki temperatury (triggery ogrzewania) sprawdzone?
Możesz porównać sumaryczne zużycie w skali miesiąca dla porównania i wykreślić trendy, znaleźć punkt zaczepienia gdzie wykres się zaczyna
@papapapuga: W tym sek ze nie zmienialem kompletnie nic. Wszystkie rzeczy staram sie kupowac aby byly jak najbardziej energooszczedne, nie wiem, zwyczajnie nawyk. Lepiej doplacic przy zakupie niz na utrzymaniu.

Od wrzesnia do wrzesnia. - tak mi najliczaja.

Boiler czy inne duperele nie mam co tykac, jestem na councilowskim domie. Rate #!$%@? jakmialem zakupic mieszkanie niestety.
@blakker: Jak wyzej pisali 15kWh (tak naprawde m3 przeliczone na kwh) to typowe zuzycie w uk dla 3 bed semi detached z normalna rodzina, pewnie z C/D ratingiem. Ja zuzywam kolo 6/7kWh ale dom nowy i termostat mam na 18/18.5, do tego wlaczony na kilka h. Jesli nie nie zmieniales w ustawieniach to jak ci zuzycie wzroslo rok/rok w tym samych warunkach to moze np zima byla chlodniejsza. Jesli bedzie zimnie/dluzej