Wpis z mikrobloga

Po lekturze ostatnich artykułów na temat Puławskiej i spędzeniu 30 minut w drodze od Politechniki do Placu Unii zaczynam się zastanawiać, czy w Warszawie funkcjonuje jakiś odwrócona biegunowość ziemi, która niweczy wszelką cywilizowaną urbanistykę.
No bo jaki inaczej wytłumaczyć, że zdaniem mediów i 99% wykopu korki powoduje "buspas" a nie ludzie, którzy muszą, powtarzam lewaku, MUSZĄ pchać się zawsze i wszędzie samochodem a gdyby mogli, to najlepiej dwoma na raz?

Przecież akurat w wypadku Warszawy narzekanie na KM jest śmieszne a biorąc pod uwagę, że główne arterie miasta stoją prawie przez całą dobę z racji przepustowości, ograniczonej jednoczesnymi robotami wszędzie i geometrycznie rosnącą liczbą samochodów, to podziwiam determinację niektórych ludzi.

#warszawa #komunikacjamiejska
  • 7
  • Odpowiedz
@modzelem: To prawda, ale takie bieda-BRT to chyba krok w dobrą stronę akurat, bo doprowadzenie pociągów podmiejskich wszędzie nie jest możliwe a Warszawa jest jednak za mała na kombinacje z przesiadkami na P+R imo.

Swoją drogą chętnie zobaczyłbym jakąś statystykę, jaki procent ruchu w mieście to trasy typu Mordor/Ochota -> Piaseczno a jaki to kręcenie się po śladzie metra albo tramwaju, "bo wygodniej" (co też jest mocno relatywne, biorąc pod uwagę
  • Odpowiedz
@Warzywo: Też dla mnie ta teza dość śmieszna jest xD miałem nieprzyjemność korzystania regularnego z innych zbiorkomów w Polsce i Warszawa to i tak jest bardzo dobrze skomunikowana. Oczywiście nie stoi to blisko perfekcji i ciężko jest zadowolić wszystkich (przede wszystkim z bardziej oddalonych regionów) ale mam nadzieję, że i to z czasem ogarną.

Puławska to był rak już wcześniej jeżeli się nie mylę (jeżdżę do pracy przez tę ulicę), a
  • Odpowiedz
No i żebym nie wyszedł na jakiegoś aktywistę MJN, to dodam, że z drugiej strony plan jednoczesnej demolki na Trasie Ł, Wisłostradzie i Mokotowie to też nie jest chyba najbardziej fortunnie wymyślona i zrealizowana rzecz na świecie.


@crewlove: Bardzo dobrze że remonty się skumulowały. Utrudnienia dotyczą tylko części miasta, 2 lata i będzie spokój. Jakby mieli rozciągnąć remonty i budowę tramwaju na kilka lat to byś miał utrudnienia przez kilka lat.
  • Odpowiedz