Wpis z mikrobloga

Może gdyby nie było WOŚP-u to zamiast dawać na nierobów w ministerstwie, czy w NFZ-ie to daliby te pieniądze na sprzęt. Można tylko gdybać


@adam-adams: składka NFZ jest podatkiem celowym - NFZ nie dostanie ani grosza więcej czy mniej niezależnie od tego ile zbierze WOŚP i czy w ogóle coś zbierze, to raz. Dwa: NFZ nie zajmuje się kupowaniem sprzętu do szpitali, w ogóle żadna państwowa agenda się tym nie zajmuje.
@Szab: Ja ich hejtutę z prostego powodu - nie lubię żebractwa. A to jest szczególny jego rodzaj, bo zorganizowany i na dodatek wspierany przez reżim. Tym bardziej jest to godne protestu, a przynajmniej biernego bojkotu.
@bircov: Czy aby na pewno żebractwo? Ja bym raczej widział WOŚP jako ogólnopolską zrzutę na dobro publiczne. Dodatkowo jeśli nie chcesz się dokładać - nikt cię nie zmusza. Pieniądze z WOŚP idą na zakup sprzętu do publicznych szpitali, a więc każdy obywatel będzie mógł (teoretycznie) z tego sprzętu skorzystać. Wiele osób mówi, że jeszcze nie widziały sprzętu zakupionego przez Owsiaka. Cóż, ja widziałem i między innymi dzięki temu sprzętowi członek mojej
@Szab: Ja nie zaprzeczam, że dzięki tej akcji jest sprzęt. Należy jednak pamiętać, że WOŚP w rzeczywistości nie jest organizacja non-profit i zarabia na tej akcji, a razem z nim wiele innych firm i instytucji.

A żebractwem nazwałem to dlatego, że ludzie chodzący z puszkami są strasznie nachalni, prawie jak cygańskie dzieci. Dodatkowo dochodzi cała ta akcja medialna waląca na człowieka ze wszystkich stron. Mnie to zwyczajnie #!$%@?.