Wpis z mikrobloga

czy może ktoś doradzić jak w najgorszym banku w Polsce czyli #pekao złozyć skargę i reklamację dotyczącą odrzucania polisy na życie (wymóg do kredytu hipotecznego)? Złożyłem 10 reklamacji z czego 9 zostało "zagubionych" a jedna uwaga została - wydłużona o kolejne 30 dni. To co bankowi się nie zgadza to kwota polisy na życie - a co konkretnie- nie wiadomo.

#prawo #bankowosc
  • 4
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylembordo: brałeś polisę z innego źródła niż sugerowane przez bank? Najczęściej dają od razu z kredytem też ubezpieczenie na życie jeśli człowiek nie ma. Jeśli masz inne to być może masz zbyt niskie: standard to 100-200k, a przy kredycie musi być pokrywające całą wartość kredytu, a w wielu bankach x2.
Jeśli masz inne to być może masz zbyt niskie: standard to 100-200k, a przy kredycie musi być pokrywające całą wartość kredytu, a w wielu bankach x2.


@suslogon-szczecinski: Zmieniałem. Z umowy: suma ubezpieczenia(...) musi stanowić w całym okresie kredytowania co najmniej 25% udzielonego kredytu. I na taką wartość kredytu załatwiłem polisę.