Wpis z mikrobloga

Czołem koledzy! Zastanawiam się nad zakupem jakiegoś handhelda, na codzień gram na PS5 ale przydałoby mi się coś bardziej mobilnego. Myślałem nad nintendo (lite na OLX bardzo fajna cena) albo steamdeckiem (cena dużo gorsza ale te 60fps w wiesku kusi). I tu pytanko co polecacie? I czy dużo jest zabawy na Steamdecku z ustawieniami aby gierkę odpalić z rozsądną wydajnością? #steamdeck #nintendo
  • 37
I czy dużo jest zabawy na Steamdecku z ustawieniami aby gierkę odpalić z rozsądną wydajnością?


@rob3raht: gry mają presety zazwyczaj.

Pytanie co wolisz. Steamdeck jest gigantyczny i będzie ci krócej trzymał na baterii. Nintendo często ma drogie gierki ale też drogo się je odsprzedaje więc jak nie zbierasz gier to możesz grać prawie, że za darmo, kupując używane fizyki.

No i steam deck to pc'et więc niektóre gierki mogą mieć problemy
@rob3raht:
switch to jest mała lekka konsola do gry w indyki lekie gierki czy exclusivy. Kupowanie jej po to by ogrywać gry AAA sprzed lat w dość kiepskiej jakości nie bardzo ma sens choć oczywiście jako dodatkowa opcja jest spoko.

A deck to raczej krowa do grania we wszystko na sofie a nie sprzęt mobilny sensu stricte - choć oczywiście możesz go sobie brać ze sobą jak masz ochotę. Raczej jakaś
Ja sprzedałem ps4 pro i kupilem nintendo switch oled. Jaram się jak dziecko :) gram po 20-30 minut wieczorem w łóżku bo nie mam więcej czasu. Polecam fajne gry w zupełnie innej stylistyce niż na ps4.
@Kryspin013: Steam Deck trzyma dłużej niż Switch jak zbijesz grafikę do minimalnego poziomu, który i tak będzie lepszy niż to co dana gra będzie miała na Nintendo (o ile w ogóle taka wersja wyszła...)
No właśnie kusi ten steamdeck, ale nie chcę się bawić tak w te ustawienia (jestem bardziej konsolowcem) - choć słyszałem że z tymi Deck Verified praktycznie zero zabawy wszystko śmiga
@Kryspin013: ale o czym w ogóle mowa?

taki Wiesiek na switchu jakoś tam wyglada i jakoś tam działa, jest spoko grywalny, ale w porównaniu do decka to tak naprawdę nie ma o czym mówić - to jest przepaść.
Switch jest spoko ale w konkurencji wyboru gier AAA i ich jakości to startuje w zupełnie innej kategorii niż deck ze tak delikatnie to powiem.
@Kryspin013:

Co znaczy lepiej wygląda?
OLED jest lepszym wyświetlaczem niż IPS ale czy to automatycznie oznacza iz gra na nim lepiej wygląda, szczególnie w sytuacji gdy obraz na obu wyświetlaczach diametralnie się różni pod względem liczby szczegółów czy jakości modeli?
Moim zdaniem jakość wyświetlacza jest wtórna w stosunku do jakości obrazu. Wole oglądać HD na IPS niż VGA na oled. (to oczywiście tylko przykład)
Co znaczy lepiej wygląda?

OLED jest lepszym wyświetlaczem niż IPS ale czy to automatycznie oznacza iz gra na nim lepiej wygląda, szczególnie w sytuacji gdy obraz na obu wyświetlaczach diametralnie się różni pod względem liczby szczegółów czy jakości modeli?

Moim zdaniem jakość wyświetlacza jest wtórna w stosunku do jakości obrazu. Wole oglądać HD na IPS niż VGA na oled. (to oczywiście tylko przykład)


@bibsz: ale fikoły robisz xD Ja pytałem kolegę
@Kryspin013:

na najniższych i tak wyglada lepiej niż na switchu.
Czas grania to nawet nie wiem - w takie gry to i tak gram na sznurku najczęściej. Ale deck przynajmniej ma ten sznurek u góry…
Ludzie piszą o 4h na decku ale nie wiem jak pisałem - nie testuje takich rzeczy:)
@Kryspin013: No to wpisz sobie switch vs steamdeck Witcher 3 comparison na yt i zobaczysz jak wyglada i czy wyglada lepiej, to samo z bateria „switch vs steamdeck battery comparison”