Wpis z mikrobloga

wiecie, patrząc się na to, z czym wyskoczył elon, oraz patrząc się na choćby podobne sytuacje, jak np:

1. Peterson chrzaniący bzdury o rosji (aczkolwiek on to jest chyba zwyczajnie onucą w tym momencie)
2. Macron gadający z putinem
3. Ten cały bodajże list otwarty, który napisali celebryci i jacyś ludzie w Niemczech (aczkolwiek nie wiem, czy to była prawda), gadający o poddawaniu się i innych takich

i parę innych

to mam wrażenie, że zachodni świat nie do końca rozumie, że rosja nie ma takiej mentalności, jak zachód - to może być moja opinia, a może powszechne podejście - ale osobiście uważam, że z rosją nie da się negocjować raczej, tak jak sobie to zachód wyobraża...

jak się patrzę na rosję, i przypominam sobie to, co czytałem choćby o cywilizacjach u Konecznego, o tej Turańskiej, do której Rosja wg. niego należy

To patrząc się na te wszystkie wiece robione na kremlu czy stadionach przez małpiszona, ten cały teatrzyk, to całe odwoływanie się do pseudohistorycznych bzdur - To tam de facto panuje kult siły, a nie intelektu - I na tej bazie nie będzie szło przeprowadzać negocjacji, bo rosja ma mentalność przysłowiowego osiedlowego dresa, który nie będzie dyskutować, tylko będzie atakować bezmyślnie wszystko co sie rusza...

Stąd pomysły zachodnich polityków czy celebrytów, typu "negocjacje" czy głupie wymysły w typie "oddawania części terenu",

nie biorą pod uwagę tego, że nie będzie dało rady z rosją dyskutować i ona będzie po czymś takim i tak przeć dalej, jako usprawiedliwienie dając dokładnie ten sam powód co dotychczas...

#ukraina #rosja #wojna #elonmusk
  • 10
@Kalifornix: Pamiętam, że jakiś czas temu szymon pękala z wojny idei (tak wiem, że wokół niego jest drama,ale ja o czym innym XD) zrobił materiał po angielsku, gdzie zjechał argumenty właśnie petersona, i ktoś bodajże chyba z kanady, albo ogólnie z zachodniego kraju napisał, tu cytat:

Reading the comments on Dr. Peterson's speech, I noticed a very clear effect of geographical distance from Russia on the tone of the comments.

Apparently,
@bart16: wydaje mi się że uwierzyłeś niepotrzebnie w memy o Macronie rozmawiającym z Putinem. On z nim rozmawiał na wyraźną prośbę prezydenta Ukrainy. Sama Francja wysyła całkiem pokaźną pomoc Ukrainie, w dużej mierze nie ogłaszając publicznie co wysyłają - częściowo dowiadujemy się ze zdjęć i nagrań z wojny o tym. https://www.oryxspioenkop.com/2022/07/arms-for-ukraine-french-weapon.html?m=1
@maskapone: A, to jeśli tak, to zmienia postać rzeczy - aczkolwiek z pozostałych przykładów tym petersonem to nadal uważam, że albo jest niedoinformowany, albo jest onucą...

A co do tych celebrytów/intelektualistów z niemiec, to jak mówiłem, nie wiem, na ile jest to prawdziwe, ale jeżeli była to prawda, to też się nadal zalicza...

Co do akcji z elonem, to osobiście uważam, może niepopularnie, że wbrew temu, co twierdzą osoby na wykopie
osobiście uważam, że z rosją nie da się negocjować raczej,


@bart16: Z terrorystami się nie negocjuje. Tzn. można grać na czas, prowadzić rozmowy, ale nie da się zawrzeć trwałego pokoju, a co najwyżej zawieszenie broni. Terrorysta czas pokoju wykorzysta na przygotowanie kolejnego ataku.