Wpis z mikrobloga

@AbyssWatcher2137: żeby zacząć pobierać wodę musisz zakręcić główny dopływ wody do mieszkania, odkręcić te plastikowe zaślepki - najlepiej podstaw miskę, bo mimo zakręcenia wody trochę z nich pocieknie mniej lub bardziej. po odkręceniu zaślepki wkręcasz zawór kątowy albo czerpalny pamiętając o uszczelnieniu gwintu. i tyle, możesz później odkręcić dopływ wody do mieszkania i korzystać
@AbyssWatcher2137: jak rozumiem pytania dotyczą czasu wykończenia tego mieszkania, wiec odpowiedz na drugie pytanie: tak, jeśli chcesz wylać wodę do kanalizacji to musisz zdjąć zaślepkę z odpływu, który na zdjeciu jest w podłodze (będzie śmierdzieć), wylewasz, zaslepiasz na nowo.
@AbyssWatcher2137: jasna sprawa. to dopływ wody ogarnij sobie tak jak napisałam wyżej, a co do kanalizacji to polecam mimo wszystko zakupić najtańszy wc i zamontować go tymczasowo w mieszkaniu na czas remontu. sama kupiłam jakiś najtańszy z OBI i służył przez kilka remontowych miesięcy. to jednak wyższy poziom komfortu niż sikanie do wiadra i wylewanie tego do kanalizacji
@AbyssWatcher2137: Z "tymczasowym wc" zrobisz po skończonym remoncie to samo, co z docelowym jeśli powiesisz go już teraz: wywalisz na śmietnik.

O właśnie z tego powodu, jaki pokazała Ci @beaver. Chociaż mój tymczasowy wygląda teraz znacznie gorzej, a do końca remontu jeszcze trochę brakuje. :)
@AbyssWatcher2137: rzeczywistość remontowa :D

chociaż 400 zł za tymczasowa elektrykę? oprawka remontowa to max 5 zł za sztukę + koszt żarówki - powiedzmy ze drugie tyle. będziesz montował 40 punktów świetlnych na czas remontu?
umywalka u mnie była zbędna, wystarczyło wiaderko pod zaworem z wodą
@beaver: robiłem 3 punkty, najpierw kupiłem 3 przełączniki natynkowe, które niemalże od razu wyrzuciłem bo się rozsypały, więc 3 kupiłem nowe podtynkowe. Do tego jeden dla rolet od Schneidera, żarówki ledowe to jakieś 15 zł/szt i ich podstawowe oprawki po 13 zł/szt, nie miałem probówki, 33 zł, do tego 2 gniazdka podwójne z uziemieniem by mieć gdzie wiertarkę podłączyć czy coś, Wago podwójne i się zrobiło prawie 400 ¯\_(ツ)_/¯ a dzisiaj
@AbyssWatcher2137: Oprawki remontowe E27 to koszt ~5zł/sztuka, biedaźródła ledowe E27 bez problemu znajdziesz za <10zł/sztuka. Czyli właśnie masz pierwszą lekcję zakupów remontowych: porównuj ceny przed zakupem :)

https://allegro.pl/listing?string=oprawka%20remontowa%20e27
https://allegro.pl/listing?string=%C5%BCar%C3%B3wka%20led%20e27

Podpowiedź: przede wszystkim nie kupuj w marketach budowlanych elementów hydraulicznych takich, jak na przykład potrzebne Ci zawory albo różne kształtki/przedłużki. Mają kilkukrotną przebitkę cenową względem hurtowni i Allegro.