Wpis z mikrobloga

#fotowoltaika
Po nieudanym wpisie mam nadzieję, że odrobiłem lekcję i ktoś będzie w stanie mi pomóc.
Chciałbym zamontować samodzielnie panele fotowoltaiczne ale jestem w tym laikiem. Szukam informacji i pomocy :)
Lokalizacja – mazowieckie, okolice Warszawy.
Dach dwuspadowy usytułowany wschód-zachód. Na dachu betonowa, płaska dachówka.
Zamontowałem pompę ciepła LG 9kW. W domu 2 dzieci i 2 dorosłych. Będziemy gotować na płycie elektrycznej. Liczę, że pompa ciepła zużyje ok 5kWh a bytowego ok 3kWh. Zatem planowałem zamontować instalację o mocy ok 9kW.
Prawdę mówiąc ceny z montażem mnie przerażają, mam trochę umiejętności manualnych oraz znajomego elektryka, który zajmie się podłączeniem. Nie mam wiedzy na co zwrócić uwagę, co omijać a czym warto się zainteresować i przede wszystkim gdzie kupić, żeby nie zostać oszukanym

Dostałem wycenę na falownik sofar 11 KTLX-G3 oraz modułu Encor EC370M-6-120FB full black 370 wat
  • 8
@Mateos2 Mireczku i właśnie dlatego napisałem ten post :) prawdę mówiąc pisząc go wydawało mi się że zaprojektowanie i zamontowanie to nic super skomplikowanego i po kilku-kilkunastu wskazówkach będę wiedział co i jak, potem może ktoś będzie tak dobry i sprawdzi cały pomysł.
@marekpieczarek123: nie rób wycen, tylko szukaj na olx allegro i w internecie najtańszych opcji. Panele kupuj jakieś firmowe od dużego międzynarodowego producenta (czytaj Longi itp). Sofar może być.

Panele będą po jakieś 1800 brutto za kWp, inwerter około 500zl za kWp, wyjdzie ci dwa razy taniej niż przez firmę (czytaj zaoszczędzisz 20k PLN)