Wpis z mikrobloga

Jest jakiś serwis #apple w Polsce, który robi Maci u nich, a nie wysyłają gdzieś? Kończy mi się gwarancja pod koniec października, a w moim #macbook #macbookpro rypie się wszystko po kolei:
- MagSafe raz działa, raz nie działa, ogólnie widać, że złącze na końcu kabla się kruszy,
- Stuckpixele,
- Trzeszcząca obudowa,
- Trzeszczące głośniki

I jak po niecałym roku już to tak wygląda to boję się co będzie potem i wypadałoby go oddać na gware.

#apple #macbook #macbookpro #serwislaptopow #elektronika
  • 26
@Krall: A to tak jak ja, jakie parametry? Mi ske zdarzało jeszcze pare razy odkąd slyszalem o aktualizacji, ale po co miesięcznym resetowaniu kompa znikało
@Krall: Aj to współczuje, ja po błędzie z 2013 powiedziałem sobie ze nigdy podstawy już nie kupie, dlatego zwiększyłem ram i dysk do 32gb/1tb
@Krall: złącze ci się kruszy bo na sile kręcisz złączem jak kabel ewidentne nie może się tak wygiąć, od tego też pękają kable od iphone itp. Jak zwijasz kabel albo podłączasz musisz go tak ułożyć aby nigdzie na sile nie był odkręcony, u mnie po 7 miesiącach kabel jak nowy, co masz na myśli odnośnie stuckpixeli? A co do obudowy to się zgadzam, spód jak się naciska lekko trzeszczy i jak
@Lordon: No mocy trochę brakuje ale tragedii nie ma, miejsca po roku mam jeszcze połowę ale te dwa kafle można było dorzucić do maxa i 32g ramu, bo mam mniej niż w Lenovo co miałem przed maciem
@Lordon: O kabel nie chodzi mi na zewnątrz przy kablu tylko jakby tą część co bezpośrednio dotyka złącza w lapku, ten nikiel czy tam inny chrom odchodzi i przez to obstawiam że jest nierówno i niezawsze łączy
@Krall: #!$%@?ć maxa, tak żre baterie ze szkoda gadać, a różnica w szybkości znikoma szczerze, ja wziąłem najlepsza konfiguracje, bateria starcza mi na ponad 10-15h (częściej bliżej 15h), a nie na 5-9h na maxie, mocy mam idealnie, 130 kart otwartych w przeglądarce, odpalone iMovie w tle i excel a komputer letni żadnych wentylatorów, max nie ma zupełnie sensu chyba ze regularnie robisz filmy na yt w 4k w trasie albo muzykę
@Lordon: A obudowę niby można ogarnąć odkręcając i przykręcając śrubki ale jak jest więcej rzeczy i tą matryca to niech to zrobią od razu, bo jeszcze jakaś plombę zerwę i kwas będzie