Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W 3 gimnazjum programowałem w php jednocześnie bawiąc się trochę we frontend. Nauka trwała ponad 2 lata jednakże z czasem porzuciłem programowanie ( tak jakoś potoczyło się życie ). Od około 2 miesięcy zajawka jednak powróciła i programuje sobie w pythonie, zakupiłem kilka książek i bawię się mając z tego zajawkę. Chciałbym, aby programowanie stało się moim sposobem na życie ( mimo, iż posiadam wykształcenie wyższe w innym kierunku i aktualnie kończę drugi kierunek kompletnie odbiegający od szeroko pojętej informatyki ). Z ciekawości zacząłem przegląd oferty pracy dla programistów w języku python na poziomie junior / staż niestety okazało się, że w mieście w którym mieszkam #gdansk, nie ma zbyt wielu ofert pracy i wtedy zrobiło mi się ciut smutno. Teraz tak właściwie nie wiem co robić. Czy powinienem brnąć w #python czy poszukać innego języka programowania, który pozwoli mi wejść na rynek #it . Programowanie sprawia mi frajdę, jednakże chciałbym też kiedyś powiązać zainteresowanie z zarobkiem. Macie jakieś rady mirki ? Zmieniać język ? Czy może nadal brnąć w pythona, który jest dla mnie ciekawy a praca znajdzie się z czasem ? #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63335c1cb3914a7ecae7cdbf
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
  • Odpowiedz
mimo, iż posiadam wykształcenie wyższe w innym kierunku i aktualnie kończę drugi kierunek kompletnie odbiegający od szeroko pojętej informatyki


@AnonimoweMirkoWyznania: jak wyżej, czemu nie chcesz pracować zgodnie ze swoim wykształceniem?

może masz mylny obraz IT i pchasz się tutaj na siłę?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brakslow: wykop w pigułce, gość zadaje normalne pytanie, a ci odpowiadają na swoje wymyślone urojenia xD
@AnonimoweMirkoWyznania: znajdź język który przyjdzie ci najłatwiej załapać, tak jak ktoś pisał istnieje też praca zdalna więc możesz szukać poza swoim miastem, a nawet krajem o ile znasz dobrze języki obce. Do tego może jak już mocno ogarniesz język to pomysł na rewolucyjny program sam ci wpadnie i niekoniecznie będziesz musiał pracować dla innych
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na brak ofert stacjonarnych mogą narzekać osoby z Podlasia a nie Trójmiasta, na pewno coś znajdziesz. Na początku nie ma co wybrzudzać. Kupujesz książki i się uczysz a potem pytasz się randomowych wykopków czy masz to kontynuować? Zgłoś się na rekrutację i działaj. Jak uwalisz wszystkie rozmowy to za kilka miesięcy spróbujesz znowu. Wtedy się okaże czy chcesz i potrafisz. A to, że masz wykształcenie w innej dziedzinie może być
  • Odpowiedz
Naleśnik: Panie OP, język to jedno ale zastanów się co chcesz robić - Python przydaje sie rownie bardzo chociazby w inżynierii/analizie danych co w developerce.
Najwiecej ofert z tego co widze ostro trzyma Java i C#, typowe korporacyjne języki backendowe. Na front to wiadomo, javascript.
Ewentualnie szukaj roboty na testera, latwiej sie wbic na programiste a potem mozesz zmienic robote juz majac doswiadczenie w programowaniu (tester automatyzujący też programuje)

@brakslow:
  • Odpowiedz