Wpis z mikrobloga

Witam, mam pytanie odnosnie nagrywania w dekoderze z softem openpli 8.3, mianowicie gdy daje nagrywaj i zakoncz po zakonczeniu aktualnego programu po programie gdy juz wlaczy sie inny nagrywanie nie zostaje zastopowane tylko trzeba je samemu wylaczyc, co zrobic zeby to dzialalo?

Drugie pytanie to jakie epg uzywac? Czasami nie pokazuje dokladnie to co leci, lub gdy daje epg na pilocie nie wyswietla tego co leci za kilka godzin.
#cccam
#enigma2
#openpli
  • 15
@Qwertyasdf123: jesteś pewien że samo się nie wyłącza? miej na uwadzę że nagrywanie defaultowo ma bufor, kilka minut po zakończeniu programu w epg jeszcze dalej nagrywa, bo nie zawsze programy lecą na czas jak powinny
@Qwertyasdf123: a co do drugiego pytania, jeśli epg ci źle działa, to powiedz mi jedno, czy używasz swojej listy kanałów czy skądś pobierasz i najważniejsze, czy po nocy jak włączasz dekoder to zegarek jest poprawny?
@Qwertyasdf123 to się upewnij czy po 1 starcie po deep standby zegarek jest poprawny na drugi dzień

Też używałem listy bzyka i u mnie zegar się nie synchronizował, epg się bugowalo tak samo jak tobie, jedyne co pomogło to wywalenie tej listu, przeskanowanie satelity samemu i albo ułożenie sobie listy samemu, albo dodanie jakiejś listy, do tego co sobie sam zeskanowałem
@Qwertyasdf123: jak przeskanujesz to musisz samą listę, najlepiej jakimś programem typu dreamboxedit dodać listę do twojej listy, może to coś pomoże

Jeśli chodzi o dreamboxedit to możesz zrobić tak
przeskanować satkę, potem w dbedit pobrać to co zeskanowałeś z dekodera i dodać listę z nazwą, nie ma znaczenia ale powiedzmy polska tv, zapisać listę na kompie, potem wejść do folderu z listą, otworzyć któryś plik z końcówką .tv w notatniku i
@Qwertyasdf123: wtyczki do epg masz chyba razem z systemem zainstalowane, więc możesz sobie w ustawieniach sprawdzić, ale jeśli to jest problem z listą podobny jak u mnie (- niezsynchronizowany zegar), to żadne alternatywne epg ci nie pomoże, ja się dość długo z tym męczyłem zanim użyłem najprostszego rozwiązania, tak czy siak, w najgorszym wypadku zmarnujesz kilka minut