Wpis z mikrobloga

Ktoś bierze lek depakine chromo 500? Po kilku dawkach zdarzyło mi się raz podwójne widzenie, a od kilku dni czuję się bardzo słabo - nudności, wymioty, ciężko mi coś zjeść, bo później wymiotuję oraz mam w związku z tym problemy ze snem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Dodatkowo przyjmuję od paru lat lek Symla, ale mimo to w ciągu ostatniego roku zdarzyły mi się 3 napady i neurolog u której byłem dorzuciła mi Depakinę. Wczorajszą dawkę Depakine ominąłem bo nie chciałem się jeszcze gorzej czuć... Nie wiem co z tym robić ( ͡° ʖ̯ ͡°) #padaczka #epilepsja
  • 13
  • Odpowiedz
@Darek89: 3 napady w ciągu roku to mało. Typowo trzęsące się czy wliczyłeś w to wyłączenia?
Po wprowadzeniu każdego leku organizm potrzebuje czasu żeby się przyzwyczaić. Masz wprowadzane stopniowo małymi dawkami? Czy od razu Ci całość wrzucili?
Nie każdy przyzwyczai się do danego leku. Walproiniany albo się lubi albo nie.
Ja bym olał lekarza który wprowadza starodawny lek. Jest dużo nowszych którymi można się bawić. A tej lamotryginy chociaż podniósł Ci
  • Odpowiedz
  • 0
Każdego z tych ataków nie pamiętam, tylko raz widzieli to ludzie - miałem przez kilka minut drgawki. Parę razy poza tym zdarzyło mi się mieć coś w rodzaju takiej aury, leżałem, ale miałem takie dziwne, niedoopisania odczucie. W trakcie każdego z 3 ataków wyginała mi się poza tym ręka lewa i w związku z tym mam już nieco uszkodzony bark. Przed tymi 3 atakami miałem rok przerwy ponad, a teraz atak raz
  • Odpowiedz
@Darek89: Ok, dobrze, że zawołałeś bo bym przeoczył pewnie.
A nie podskoczyła Ci waga przez ostatni powiedzmy rok? Może lamotryginę trzeba było zwiększyć wcześniej. PRzy tym leku bada się chyba stężenie w organizmie. Miałeś coś takiego robionego?
Ja depakiny nie lubię. W sensie, nie lubię ze względu, że czytam często o skutkach ubocznych, wiem o jej teratogenności (spokojnie - dotyczy kobiet). Ja bym się bronił przed tym lekiem. Po prostu ma
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Nie zwiększyła mi się waga i nie miałem robionego jego stężenia w organiźmie. Jutro postaram się skontaktować z panią neurolog, która mi wypisała Depakinę, bo mimo, że wczerajszą dawkę ominąłem, to dziś dalej czuję się słabo i miałem przez jakieś pół godziny podwójne widzenie, ciężko mi było wrócić do domu. Dopiero jak poleżałem trochę, to mi przeszło. Ogólnie słabo to wygląda, nie wiem co zrobić jak mi neurolog powie, że
  • Odpowiedz
  • 1
@Vadzior: Już trzech neurologów w Gdańsku kierowało mnie do niej właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) , ale poszukam jeszcze czy są jacyś inni specjaliści od padaczki. Dzięki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior FYI: Po paru dniech złego samopoczucia Depakina usunięta przez lejarkę. Ledwo dotarłem do niej, bo zacząłem podwójnie widzieć znowu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teraz droga powrotna, jakoś do domu wrócić trzeba, niby ma mi to przejść po jakimś czasie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Vadzior: Wręcz zmniejszenie Symli. Do 2x200 zwiększono mi w szpitalu bym brał codziennie jak trafiłem na SOR po ataku, teraz mam brac tak jak kiedyś, czyli 200 oraz 150 dziennie, czyli 50 mniej ogółem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie znam się, ale może najwyrazniej wystarczy.
  • Odpowiedz