Wpis z mikrobloga

@pesymistyk: @strusmig: mam funboxa 6 (światłowód) - przy użyciu rj-45 próbowałem pod niego podłączać ten modem od asusa na wszelkie sposoby, zmieniając #!$%@? wszelkie ustawienia samego orange, jak i modemu = NI #!$%@?. Cały czas wskazuje na to, że nie ma internetu
@miodnik: Standardowo pewnie jak u wszystkich zrób:

INTERNET-> MODEM OD ORANGE (PORT WAN) -> WYJSCIE LAN1 MODEMU ORANGE -> WEJSCIE WAN ASUS. W ustawieniach Asusa ustawic tryb router, pewnie dhcp i powinno działać..

Mało informacji Mirek na temat co z czym chcesz połączyć
@miodnik: Sprawdz adresacje, musi być inna na obu urządzeniach (adresy IP, np 192.168.1.X na orange, 192.168.100.X na asusie.

W orange musi byc dhpc ALBO recznie ustawić na asusie adres z tej podsieci orange.

Sprawdzic ping czy przechodzi na oba urządzenia

Na asusie albo ustawiasz dns na adres modemu orange albo np googlowe 8.8.8.8
@Shraen: @pesymistyk: @strusmig: ja chcę tak naprawdę banalną rzecz. Na parterze mam funboxa, na piętrze pociągnąłem kabel z funboxa do pokoju i chciałbym podłączyć tutaj tego asusa. Potem asusa kablem do kompa i żeby robił za wifi na całe piętro.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Na parterze mam funboxa, na piętrze pociągnąłem kabel z funboxa do pokoju i chciałbym podłączyć tutaj tego asusa. Potem asusa kablem do kompa i żeby robił za wifi na całe piętro


@miodnik: Ale wtedy będziesz miał dwie różne sieci, trochę nie praktycznie, może lepiej jakiś repeater?
@miodnik: @Shraen: tylko ze tu sie robią 2 sieci. na funbox nic nie ruszaj. w asusie (to nie jest modem! tylko router), wyłączasz serwer dhcp i kabelek z lan1 w orange wpinasz do lan1 w asus. Mozesz sobie ustawić siec wifi o tej samej nazwie i haśle co funbox i będziesz miał to jako drugi access point + switch w jednym. adres IP na asusie (LAN) ustaw jakis z sieci
@adrian-synal: @pesymistyk: no mi koło #!$%@? już lata ile tych siedzi będzie, byle dawał sygnał wifi xD Btw tego asusa mogę podłączyć kablem do kompa czy tylko do orange i ustawiać go przez wifi? W sensie z modemu orange wychodzić ma jeden kabel do asusa, a potem z asusa do kompa czy dwa kable - jeden do asusa, a drugi do kompa? Już sam się #!$%@? pogubiłem
@miodnik: to nie do konca koło #!$%@? bo jak zle posutawiasz to będą interferować i #!$%@? zdziałasz panie.
To wygląda tak:
Funbox port lan1 --> asus port lan1. asus port lan2 --> komputer port lan. Lub jak chcesz to komputer po wifi zamiast kablem. Ale jak masz go w pokoju to wiadomo ze lepiej kablem.
@adrian-synal: no i pojawił się mały problem:

1. Łączę się z wifi asusa, ale nie mam dostępu do internetu i nie mogę nawet otworzyć strony router.asus.com, aby go obsłużyć.

2. W windowsie po połączeniu z tym wifi mam info jak na załączonym obrazku. Kiedy edytuje przypisanie adresu IP czy serwera DNS, to mogę ustawić zmianę ręcznie - do wyboru mam ipv4 lub ipv6. Za #!$%@? nie wiem, co tutaj wpisać, bo
miodnik - @adrian-synal: no i pojawił się mały problem:

1. Łączę się z wifi asusa,...

źródło: comment_1664189325G5zW5KzgSCThpTZiBBwScK.jpg

Pobierz