Wpis z mikrobloga

Jak wygląda kwestia głosowania odnośnie Budżetu Obywatelskiego i bycia mieszkańcem miasta? Jaki warunek trzeba spełnić, żeby biorąc udział w głosowaniu zrobić to legalnie?

#wroclaw
  • 7
  • Odpowiedz
@Domciu: @relationbrewingarea:

No super ale co to znaczy "wystarczy być mieszkańcem Wrocławia" xD Każdy w kraju może stwierdzić, że tu mieszka i zagłosować? Mieszkam tu i jestem włascicielem nieruchomości ale nie jestem tutaj zameldowany, nie rozliczam się z podatkami itd.
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame: @profaza: Nawet nie, bo głosować mogą nawet dzieci. Nie ma określonego przedziału wiekowego.

Też mnie zastanawia fakt jak miasto weryfikuje to czy ktoś jest czy nie mieszkańcem Wrocławia. Samo kliknięcie "ptaszka" na końcu gdy potwierdzasz swoje dane i to, że jesteś mieszkańcem to zdecydowanie za mało według mnie. Przecież możesz mieszkać równie dobrze w Gdańsku i też się zadeklarować, że jesteś mieszkańcem Wrocławia. Nie chcę wprowadzić w błąd, ale
  • Odpowiedz
@Domciu: Może każdemu się wydaje, że głosować może kto chce, a potem miasto sobie to jakieś weryfikuje względem bazy podatników czy zameldowanych osób i nawet o tym nikt nie myśli.
  • Odpowiedz