Wpis z mikrobloga

Mam puste mieszkanie, w którym niedługo zaczynamy #remont
Zauroczyły mnie w nim stare drewniane okna(bo to kamienica) rozmiar coś ok.190x100, a od zewnętrznej strony są na dodatek zdobione. Są szczelne, zamki działają i nawet nie skrzypią.
Nie chcę się ich pozbywać, chciałabym je odnowić, tym bardziej że plastikowe okna to paskudy, a rozsuwane brytyjskie ciężko znaleźć na naszym rynku lub ich ceny sięgają kosmosu.
Wie ktoś może czy mamy od tego specjalistę w #katowice i w okolicach, który wyceniłby taką pracę i się nią zajął?
Osobiście bym się tym pobawiła, ale ledwo już chodzę przez termin porodu na wczoraj xD
#remontujzwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pierona: Drewniane w systemie wieloszybowym też dostaniesz, będą trochę szczelniejsze. Niestety w Krakowie nikogo nie polecę :(

Za to weź te okna umyj, może ruszy to bombla do wyjścia xD

Pomyślnego rozwiązania!
  • Odpowiedz
@Pierona: Ja to przerabiałem.... i nigdy więcej. Odczyszczenie starych drewnianych okien to dramat- próbowałem sam i jak się poddałem wziąłem do tego dwóch fachowców. Próbowaliśmy chemią, opalaniem, szlifowaniem. Strasznie wolno to szło, koszty się zrobiły niebotyczne i końca nie było widać. W końcu się wkurzyłem i zawiozłem okna do piaskowania. Efekt nie jest zły ale daleki od oczekiwań, piasek zerwał razem z farbą sporą ilość drewna (zrobiła się "faktura 3D").
  • Odpowiedz
@Pierona: @pcstud jak jak wyżej, zdarcie starej farby we wszystkich zakamarkach to będzie droga przez mękę i nie warte moim zdaniem ilości pracy i pieniedzy w to włożonych. Też miałem u siebie taki plan ale po oględzinach dałem sobie spokój. Co zrobiłem to zdarłem starą farbę w miejscach gdzie odchodziła, zeszlifowałem papierem ściernym, żeby nie było zadziorów i pomalowałem po prostu na to farbą do drewna Tikurilla.
  • Odpowiedz
@Pierona: wszystko da się ale raczej nigdy nie osiągniesz tego co przy 3 szybach, moja rada to odnowić po najmniejszej lini oporu BARDZO delikatnie wywalic farbe co sama odchodzi, ta co jest na miejscu to zeszlifowac wszystko delikadnie zeszlifowac potem mocno zaimpregnowac, wyrównać szpachlami, dobrymi impregnantami do drewna tyle ile sie da potem klejem epoksydowym na koniec lakierem ale prawdziwym smierdziuchem na rozpuszczalniku jak chcesz miec kolor drewna albo znowu
  • Odpowiedz