Wpis z mikrobloga

#aryoconcent #ukraina #wojna

tak sobie ogladam kontent od Aryo o tych zardzewialych kalachach i sobie mysle ze to przeciez nie jest tak zle, spust mimo ze zardzewialy to chodzi. tu wystarczy ze poborowy poswieci jeden swoj gowniany dzien, wyczysci i wypoleruje te kawalki metalu i bedzie wszystko jak nowe. Przypomina mi sie scena z 9 Kompanii gdzie poborowym wydawano krzywe kalachy a tu same nowki tylko ze poddane chemicznemu procesowi utleniania zelaza. Takze wg mnie jest tak zle.

  • 10
@rmk93: no wlasnie nie wiem. Jako ktos kto strzelal tyko z wiatrowki i broni sportowej nie mam pojecia. Ale z drugiej strony naoogladalem sie tych dokumentow na kanalach historycznych o tym jak bardzo AK jest prosty, wytrzymaly i ma luzy niczym dziwka z 20 letnim doswiadczeniem, a pomimo tego strzela do celu, i po prostu chce wiedziec czy taki karabin z wzerkami, ktory ponownie zostanie zakonserwowany bedzie tak samo zajebisty jak
@borsiu: korozja na zewnątrz nie ma większego znaczenia, ubytki w oksydzie i strukturze utrudnią utrzymanie broni w przyzwoitym stanie. Problememen jest korozja elementów mechanicznych, zamek, sprężyny, spust, odprowadzenie gazów, bezpiecznik. Tam będą powstawać awarie, zacięcia, osłabienie elementów, wżery mogą spowodować niekontrolowane ujście gazów, problemy z celnością
@borsiu:
Strzelić strzeli, ale to nie tu jest problemem :D Tylko celność i zacięcia, czyli "pif paf" "pif paf" i "cyk" i ten "cyk" może przesądzić o twoim życiu i śmierci ;)

Poniżej filmik jak to mniej więc działa (tu trzeba nadmienić iż tutaj on specjalnie go ubabrał w błocie, natomiast te z filmiku wyżej mają pokorodowane części wewnętrzne jak zamek czy iglica więc takie akcje będą z nimi cały czas.)