Wpis z mikrobloga

#tatry #gory #podrozujzwykopem
Jak ktoś się wybiera w Tatry i ma plan wejść powyżej 1500m to tylko w rakach plus ochraniacze na śnieg przy kostkach; byliśmy teraz to część szlaków w ogóle nie ma wyznaczonych bo zasypane na pół metra śniegu więc szliśmy wg GPS, dużo ludzi zawróciło jak podeszli w adidasach; w rejonie Giewontu niewielkie lawiny do obejścia
warszawiak39 - #tatry #gory #podrozujzwykopem
Jak ktoś się wybiera w Tatry i ma plan...

źródło: comment_1664015335I4nxk9g4OruITQxaba0mWA.jpg

Pobierz
  • 5
@warszawiak39: rok temu w zimę byłem świadkiem jak koleś z zoną wysiedli z kolejki na kasprowy i zaczęli iść w kierunku świnicy, nie byłoby tam nic dziwnego ale facet wdrapywał się na tą górkę beskid, zaraz obok kasprowego wierchu w lakierkach xD mnie aż zmroziło, koleś w dosłownie płaskiej podeszwie wspina się po zmrożonych i wyślizganych stopniach... dobrze że chociaż żonę miał przytomną to go zwyzywała od idiotów i jednak potem
@warszawiak39: Łap plusa, warto informować, bo na dole lato, a na górze zima :)

Ja zrezygnowałem z Tatr Wysokich i poszedłem w Zachodnie, wczoraj na Rakoń a dzisiaj na Ornak. W obu przypadkach raczki+kijki były wystarczające. Stuptupów też tam nie potrzebowałem, szlaki były ubite. Poza szlakiem oczywiście śnieg do kolan albo wyżej.

Ale zgadzam się - warunki powyżej 1500m są trudne, miejscami nawet bardzo. Jest bardzo ślisko. Wyjście bez choćby raczków
którzy szli wierzchem po lawinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@warszawiak39: No właśnie nie wiem, czy ludzie nie widzą tego co się obok nich dzieje? Z Rakonia widziałem fragment szlaku zielonego z przełęczy pod Wołowcem przez Wyżnią Dolinę Chochołowską. Szlak odradzany przy warunkach zimowych ze względu na zagrożenie lawinowe. Mało tego - bardzo blisko od szlaku widać było świeże lawinisko. A chętnych na tę trasę nie brakowało. Ja