Wpis z mikrobloga

Rozpocząłem właśnie przygodę z #truedetective . Serial prezentuje się bardzo klimatycznie, wciąga. Ale nie o fabule ja tu chciałem pisać. Muzyka w serialach jest dla mnie szczególnie ważna, zwracam uwagę na nią bardzo mocno. Wyjątkowo przypadł mi do gustu motyw z czołówki. Chyba jedna z niewielu czołówek, których nie skippuje, tylko po to by posłuchać utworu. Jego klimat robi wielką robotę i dobrze nastraja na spektakl. Postanowiłem zrobić sobie małą playlistę utworów, które będą wpadały klimatem jak najbliżej utworu z czołówki a w dalszej kolejności innych pasujących klimatem również do samego serialu. Podrzucicie kawałki, które wg Was brzmią równie dobrze jak motyw z intra i mogłoby go równie dobrze zastępować?
#seriale #muzykafilmowa #muzykaserialowa
  • 6
  • Odpowiedz
@mcichy10 far from any Road jest niepowtarzalne klimatem, niestety nie znalazłem odpowiednika i tylko to katuje. Ale polecam soundtracki na Spotify z serialu
  • Odpowiedz
  • 2
@ShpxLbh no, na maksa ciężko znaleźć coś zbliżonego chociaż. Generalnie ten głęboki głos mi przypomina bardzo piosenkę Summer Wine z Ville Valo i Natalią Avelon, ale w niej jest jednak więcej instrumentów.
Jeszcze fajnie brzmi Myslovitz - Theme from Road Movie, tylko tam nie ma wokalu
  • Odpowiedz