Wpis z mikrobloga

mam dziwny problem z #excel - moze ktos wie..

mam niepofiltrowana tabelke niezawierajaca zadnych ukrytych kolumn ani wierszy, lecz nic nie moge z niej skopiowac do innego sheetu gdyz wyskakuje mi blad "This action won't work on multiple selections.".

co jest powodem i jak to naprawic? : D Nawet gdy zaznacze jedna komorke (!) i chce ja wkleic do innego excela - blad sie pojawia, no a nie mam przeciez wybranego multiple range... rozumiem przed czym blad przestrzega ale akcja ktora chce zrobic nie ma nic wspolnego z multiple selection, wiec to musi byc cos w tle. Co?

Dzieki : )
  • 7
  • Odpowiedz
@Terby: tak, odwolanie sie funkcja do komorki dziala, ale to czesc makra VBA ktora na chlopski rozum robi copy & paste, dzialalo miesiacami i nagle przestalo : ) Mozna by ten etap napisac w VBA na inne sposoby, ale mnie ciekawi w czym rzecz z moim bledem.
  • Odpowiedz
@Limonene: nie, nie trzymałem ctrl. Przeniosłem kod VBA do nowego arkusza i tam śmiga więc tamten musiał się zbugować po paru miesiącach codziennej pracy.
Nie wiem gdzie się uczepiłem, po prostu nie trzymałem żadnego Ctrl.
  • Odpowiedz
@jadealboniejade: Może w tle działa makro, które dodaje jakiś zakres do zaznaczenia? Spróbuj zaznaczyć komórkę w tym "zepsutym" arkuszu, odpal edytor VBA (alt+F11), a następnie w okienku "Immediate" (ctrl+G) wpisz ? selection.address, naciśnij enter i sprawdź, czy pokaże Ci się tylko adres wybranej komórki, czy coś więcej.
  • Odpowiedz