Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiś sposób aby naprawić płytę MDF z okleiną drewnopodobną, która na obrzeżu spuchła od wilgoci? mam w miarę nowy mebel, a załatwiłem go wodą. Myślałem o wydłubaniu nożykiem spuchniętych wiórów, wstrzykniecie kleju do drewna i ściśnięcie ściskiem stolarskim. Wymiana całej płyty ze względu na konstrukcję mebla nie jest możliwa #dyi #stolarstwo #stolarz
mazat - Czy istnieje jakiś sposób aby naprawić płytę MDF z okleiną drewnopodobną, któ...

źródło: comment_1663604693jWKBRXGJtuIF9jpgddN7ey.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
Mnie też tak załatwił stolarz. Będzie dobra, impregnowana i chooj i nie ciągnie wody… ¯_(ツ)_/¯

U mnie to pojedyncze krople zniszczyły płytę
  • Odpowiedz
Myślałem o wydłubaniu nożykiem spuchniętych wiórów, wstrzykniecie kleju do drewna i ściśnięcie ściskiem stolarskim.


@mazat: może jakąś różnicę takim działaniem zrobisz, ale pewnie będzie kosmetyczna. Spuchnięta płyta wiórowa jest w zasadzie nie do odratowania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mazat: taką okleinę mozesz przykleić termoglutem i żelazkiem (najlepiej przez jakiś materiał, żeby żelazka nie ubrudzić. Fabrycznie oklejarki robią to właśnie klejem na gorąco.
  • Odpowiedz
@Cebulator123: czyli żelazko przez szmatke, potem odkleic (odgiąć) okleinę , naprawic (zeszlifowac) spuchniętą część mdf i spowrotem przykleic na termogluta?
  • Odpowiedz