Wpis z mikrobloga

Do tej pory używałem takich narzędzi jakie akurat się trafiły (Zarówno ręcznych jak i elektro) od boshy, parksidów i graphitów po niteo, neo toolsy i proxxony. Po latach się w końcu próbuję rozeznać po rynku i markach bo będę się dozbrajał. Mam swoje typy, ale nie będę nic pisał bo jestem ciekawy odpowiedzi bez sugerowania.

1. Elektronarzędzia - interesują mnie tylko akumulatorowe rozwiązania (wiadomo, chyba, że na jakieś narzędzie nie ma akumulatorowej alternatywy), a jako, że żonglowanie kilkoma systemami ładowarek i akumulatorów jest do dupy to idealnie by było gdyby z jednej marki był cały szereg dobrych narzędzi. Nie będę wymieniał wszystkich narzędzi jakimi jestem ostatecznie zainteresowany bo to cały przekrój tego co się przydaje - wiertarka, wyrzynarka, szlifierka, kompresor, piła itd. itp. Dlatego zależy mi na ogólnie udanej marce narzędzi.

2. Narzędzia ręczne - zależy mi na szerokim asortymencie i wysokiej jakości wykonania - tutaj tak samo nie sposób wymienić wszystkiego bo sukcesywnie będę dokładał śrubokręty, wkrętak (z grzechotką), klucze francuskie, nasadowe, płaskie etc. etc.

Doradźcie / polećcie coś mirki. Są jakieś marki ogólnie szanowane? Jakieś z wyjątkowo dobrym stosunkiem jakości do ceny? A jakieś uważane za royce rollsy w swoich kategoriach?

Wysoka preferencja na takie dostępne w Polsce, albo chociaż w Europie, Dzięki!

#narzedzia #mechanika #kiciochpyta
  • 13
@aseeon_: Taniej niż milwaukee to dewalt. A ręczne to każde można brać z innej stajni. Kingtony, Beta, Sata, Gedore, Facom, Wera, Wiha, Knipex, NWS, Milwaukee. Zależy też czy potrzebujesz do majsterkowania czy pracujesz nimi zawodowo.
imo na "podstawowe" narzędzia można spokojnie utopić xx k pln ale czy to ma sens jak na siebie nie zarabiają?

czy nie lepiej kupować na bieżąco to co potrzebne z jakiegoś jato czy neo i mieć #!$%@??


Będę kupował na bieżąco zapewne, ale chciałbym się trzymać upatrzonej marki przez wymienione wyżej powody z akumulatorami, ładowarkami no i wiadomo trwałością narzędzi. Do tego jedno z pytań jest o narzędzie z dobrym stosunkiem ceny
@aseeon_: Ale nie kupisz zestawu żeby wszystko było w jednym. Chyba że wózek warsztatowy. Możesz mieć grzechotki z nasadkami i bity w jednej skrzynce. A taki zestaw z kluczami płaskimi to tragedia bo kończą się na jakiś 22. Więc kupujesz kilka skrzynek systemowych i sobie sam kompletujesz. A nasadki masz w oddzielnej walizce.
Makita ok.
@nowekontorly: No to co jest rolls roycem? A co ma cena/jakość w pytę?

co do elektronarzędzi to adaptery też są jakimś rozwiązaniem i nie ograniczałbym się do jednego koloru


@nowekontorly hmmm, brzmi jak więcej zachodu, ale nie pomyślałem o takim rozwiązaniu nawet

Ale nie kupisz zestawu żeby wszystko było w jednym


@Vadzior: prawdę powiadasz, a jeszcze uzupełniając poprzednie pytanie, typowe majsterkowanie i przydomowa robota.
powiedz co konkretnie chcesz kupić/robić i półkę/cenę i wtedy można myśleć


@nowekontorly: Po pierwsze przydomowa robota, więc w pierwszej kolejności te raczej najbardziej uniwersalne i najprzydatniejsze narzędzia. A co do majsterkowania to drewniane racki na sprzęt audio, customowe boki do syntezatorów i statywy do grooveboksów. Majsterkowy projekt numer 2 to chcę z synem zrobić dla niego domek (myśl chata narzędziowa) gdzie może bawić się z innymi dzieciakami.

Przeprowadziłem się z wygodnego
@nowekontorly: Znam, obejrzałem większość co mnie interesuje, ale mnóstwo marek tej "średniej półki" nie jest dostępnych u nas, i vice versa, on też nie testuje naszych średnio-półkowych marek. Także fajnie się oglądało, ale ciężko podjąć decyzję bazując na tak amerykańskim asortymencie :D
@aseeon_: Odnośnie narzędzi aku, to ciężko znaleźć obiektywną opinię, bo większość ludzi właśnie zamyka się w jednym systemie ze względu na akumulatory. Ja używam głównie Milwaukee, mogę polecić, nie są to narzędzia wolne od wad, ale mają naprawdę wysoką jakość i szeroki wybór narzędzi, wyższa półka to Hilti, miałem z nimi sporo do czynienia i złego słowa nie powiem.
Jeśli chodzi o narzędzia z kablem, to IMO czegokolwiek nie kupisz ze