Wpis z mikrobloga

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki

Skoro @gumis112211 zapoczątkował tak ciekawy temat, nie mogę nie wrzucić swojego grosza. Sam jestem w posiadaniu kilku fajnych tytułów, a wraz z znajomymi (może też opiszą swój punkt widzenia) posiadamy ich kilkanaście, więc powoli, systematycznie będę wrzucał swoje recenzje na temat tych gier .

Obecnie posiadam oprócz pospolitego np. monopoly, scrable czy rummy, takie oto "planszówki" (na zdjęciu):

-Warhammer Inwazja

-kolejka

-Descend- druga edycja

- Horror w Arkham- posiadłość szaleństwa

-sabotażysta

-Nightfall

-stratego

Do tego wraz z znajomymi grywam między innymi w:

-Horror w Arkham

-Pociągi

-Talisman z dodatkami

-Zombicade

-Cludeo

- itd, itd...

Dziś lub jutro pojawi się zapewne pierwsza recka :)
Pobierz
źródło: comment_fd9ZukJPgY8slghUCt5hizATGjsCXsSI.jpg
  • 14
@tuhna: (#) wszyscy tak myślą, bo kojarzą planszówki z chińczykami albo innymi szitami ;). A jakie wymagania, długość rozgrywki, ile ma miejsca zajmować? Ja z żoną chyba w 2 najbardziej lubimy grać w warhammera inwazje- karcianka, ciekawa, dosyć szybka rozgrywka, szybko się rozkłada, jak się znudzi można dokupić kolejne karty.
@Volter: bardzo nam się Świat Dysku podobał, myśleliśmy o Hobbicie albo Władcy Pierścieni; myślę, że chłopak skłaniałby się jednak ku krótszym rozgrywkom, bo nie ma za wiele czasu; patrzyłam warhammera, podsunę mu pomysł, a jak się nie zgodzi, to pozwolę sobie zagadać na PW, ok? :)
@tuhna: (#) spoko, ja jeszcze przemyślę sprawę i może podrzucę jeszcze jakiś pomysł. W Świat Dysku i Hobbita niestety nie grałem, więc się nie wypowiem.
@tuhna: Nie martw się znajomymi, musisz ich troszkę przymusić do spotkania, a potem sami będą chcieli się umawiać na wieczór z planszówką ;)Też tak miałam. Na krótkie rozgrywki polecam Neuroshime, potem możecie sobie Władcę Pierścieni kupić (fajny co-op, też się przymierzam ;))
@tuhna: grajcie w coś co się podoba wszystkim i jest krótkie, np. fasolki, list miłosny, ew. sabotażysta (to planszówki karciane więc dodatkowo miejsca tyle nie potrzeba), jak weźmiesz się za tradycyjna planszówkę z kostkami pionkami itd. to nie koniecznie wszystkich wciągniesz, potrzeba właśnie czegoś gdzie jest dużo interakcji między graczami, nie za dużo rekwizytów i krótki/średni czas rozgrywki