Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem z połączeniem pada PS5 ze Steamem na Macu.
Wczoraj kupiłam Dualsense i niestety gry na Steamie:
- bezprzewodowo nie widzą go wcale
- przewodowo działają (czasem) w menu and that's it

Pad działa w trybie Big Picture, wszystko sprawnie i płynnie.
Przerobiłam chyba wszystkie tutoriale z YT - zmieniałam ustawienia steama, ustawienia samych gier itd. Niestety nadal nic.

Pls help, bo mój poziom frustracji sięga zenitu i wpadam w rozpacz, a chciałam tylko w gierki pograć ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#macbook #ios #steam #ps5 #dualsense
  • 12
  • Odpowiedz
@givemeyourmoney: Musisz jeszcze chyba coś w ustawieniach w big picture wybrać (nie pamietam co). Dawno już nie grałem przez big picture to nie pamietam (głównie uzywalem tego do ogrania the last of us 2)
  • Odpowiedz
@givemeyourmoney: jeśli niczego nie pomieszałem to DS4Windows działa w taki sposób, że input z pada PS4/PS5 emuluje na input z pada Xboxa, tym samym w gierkach Steam wszystko działa bez problemu, jedynie w grach podpowiedzi wyświetlane są na przyciskach z Xboxa (np. zamiast PSowego kółka będzie Xboxowe "B")

W każdym razie grałem w wiele gier ze Steama na padzie z PS5 korzystając z tego programu i zawsze jest git. Z kolei
  • Odpowiedz
@arctic6: mac user here ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale dzięki za odpowiedź, przynajmniej mam jakiś trop, że to nie tylko ja, bo póki co natrafiałam na same "u mnie działa".
Spróbuję znaleźć coś podobnego do tego na maca, może będzie.
  • Odpowiedz