Wpis z mikrobloga

Dwa pytania i jedno spostrzeżenie po dzisiejszej (nieudanej) sesji.

1.) Ktoś bardziej techniczny podpowie czy po zmianach z wykrywaniem wielu kart działanie polegające na zduplikowaniu karty w której poszedł request dodania do koszyka zablokuje tą pierwszą która czeka na /koszyk i tylko ta zduplikowana karta po wysłaniu tego samego żądania będzie mogła odebrać 200 i przejść ewentualnie dalej? Wydaje mi się że pomimo blokad nie powinno to mieć znaczenia.

2.) Czy zamówienie przejdzie w sklepie jeśli na ten sam adres zamieszkania i tą samą deklarację CEEB są założone 2 konta na różne dane osobowe (mąż i żona którzy faktycznie mieszkają pod podanym adresem)? Na pierwszym koncie udało się jakiś czas temu zamówić jedną paletę. Regulamin nie jest tutaj do końca jasny, bo jest:
w ciągu ostatnich 12 miesięcy zostało złożone już inne Zamówienie,
zawierające takie same dane jak nr PESEL i / lub adres gospodarstwa
domowego, w którym węgiel będzie przeznaczony do zużycia;


Spostrzeżenie - podczas sesji prędkość internetu ma mniejsze znaczenie niż się wielu wydaje.
Sprawdzałem na trzech oddzielnych laptopach, na trzech różnych łączach gdzie na pierwszym próbowałem kupić, a pozostałe dwa służyły za podgląd dostępności. Przeglądarka Edge z podglądem na "Network". Sieci WiFi na kanałach nie zachodzących na siebie.

1. Bardzo dobry sprzęt podłączony po kablu bezpośrednio do routera (szybki światłowód z Play D:600/U:300) - strona praktycznie nie chciała się załadować, po pierwszym wysłanym żądaniu nawet nie wychodziły kolejne. Timeout ze strony przeglądarki po paru minutach + parę razy przeprosiny na których załadowanie czekałem także po 2-3 minuty (bana nie było, sprawdzałem w źródle). Strona główna załadowała się raz, ale już było po zawodach, bo próbuje kupić eko, a to zeszło jak zwykle szybko.

2. Stary, ale nie najgorszy laptop podłączony po WiFi z Orange LTE (D:5,5/U:2,5, bo zasięg jedna dwie kreski). Strona główna nie załadowała się jak była jakakolwiek dostępność, ALE żądania przechodziły od razu, bardzo sprawnie dostawałem odpowiedzi i ostatecznie "Przeprosiny" (bana nie było, sprawdzałem w źródle + odświeżałem co 30 - 40 sekund po załadowaniu). Byłem bardzo miło zaskoczony responsywnością - paręnaście sekund i przeprosiny. Więc szanse bardzo duże że załaduje się główna podczas dostępności.

3. Stary laptop na Celeronie zbliżonym do Atoma Z3735 z czasów Win8 podłączony po WiFi z Play LTE (D:4/U:1,5, bo zasięg jedna dwie kreski). Żądania przechodziły w większości dosyć sprawnie i ostatecznie dosyć często dostawałem "Przeprosiny" (bana nie było, sprawdzałem w źródle + odświeżałem co 30 - 40 sekund po załadowaniu). Co więcej załadowała się strona główna około 2 minuty po tym jak na sprawdzwegiel był dostępny eko i też go widziałem dostępnego na stronie.

Wnioski jak widać takie że strona dużo sprawniej działała na słabym necie LTE niż szybkim światłowodzie. Czemu nie mam pojęcia.

#pgg
  • 1
  • Odpowiedz
@Concept_boy: miej na uwadze że jak request zostanie poprawnie przyjęty przez /koszyk/dodaj-produkt to nie zobaczysz tam 200 (które paradoksalnie pojawia się jak dostaje się barwy narodowe), a 302 i zrobi redirect na /koszyk. Jak pojawi się 302 i przekieruje na /koszyk to strona nie musi się już poprawnie załadować żeby zakup był klepnięty. Oczywiście o ile produkt był jeszcze dostępny na stanie bo można przejść do koszyka, który pokaże informację
  • Odpowiedz