Wpis z mikrobloga

Mircy ku przestrodze. Ktos chyba (na 99%) podszywa sie pod #pkobp @EkspertPKO moze teraz sie ustosunkujesz bo kilka poprzednich moich pytan zlales a tutaj juz chodzi o bezpieczenstwo i jakby nie bylo wizerunek banku.

Siorce dzwoni telefon i wyswietla sie picrel. Siorka jeszcze bardziej mniej kumata into nowe technologie niz ja i zdziwiona. Bo ani nie jest klientem tego banku ani nie ma takiego kontaktu w ksiazce adresowej.

No to jej odpisalem ze taka nazwe to se mozna dac jaka sie chce (tak mi kiedys kumpel powiedzial) i to raczej scam.

Wiec lepiej dajcie znac swoim seniorom. Ja swoja droga jak juz ktos z banku zadzoni to nie zapisuje tak ogicjalnie tylko "bank-kredyty-spam". To pozwala uniknac takiej sytuacji w przyszlosci.

Ale pytanie z innej beczki. Zeby siorce udowodnic to chcialbym jej "pranka" zrobic. Zadzwonic i niech sie wyswietla "lord vader" albo inny "elvis presley". Niby to jest callerid spoofing. I chyba to nie jest scigane z urzedu :PP

Tylko pytanie czy taki ignorant w te sprawy jak ja jest w stanie to ogarnac czy to juz trzeba miec wiedze i sprzet?

Cos sobie przypominam ze kiedys szlo sie bawic smsami w podobny sposob. Ale z polaczeniami to nie mam pojecia.

@niebezpiecznik-pl Mieliscie juz jakies takie zgloszenia? Bo poki co na TT pko cisza na moje pytanie. A w pko to jednak duzo ludzi ma konta (starszych i mloszych) wiec statystycznie ktos sie moze dac zlapac na niewiadomo co. Moze niewinne wciskanie garnkow a moze byc gorzej.

#gsm #scam #oszukujo
gorzki99 - Mircy ku przestrodze. Ktos chyba (na 99%) podszywa sie pod #pkobp @Ekspert...

źródło: comment_1663088857Ot0OcI3wwYMnCanRIs8pKY.jpg

Pobierz
  • 10
tak, wykop to na pewno miejsce gdzie prowadzi się debaty na temat bezpieczeństwa xD


@BonerBogdan: Byz sie zdziwil jak "prestawiciele" niektorych firm potrafia na wypoku zareagowac. Jakbys tak nie wiedzial to duzo firm ma "ludzi" odpowiedzialnych za obserwowanie i reagowanie na portalach spolecznosciowych. I tak...nawet na wykopie.

I nawet z tym mirkiem dalo siejakis czas temu szybko i sprawnie rozwiazywac roznie problemy. Ale widac chyba zmienili osobe na tym stnowisku.

BTW.
Siorce dzwoni telefon i wyswietla sie picrel. Siorka jeszcze bardziej mniej kumata into nowe technologie niz ja i zdziwiona. Bo ani nie jest klientem tego banku ani nie ma takiego kontaktu w ksiazce adresowej.

No to jej odpisalem ze taka nazwe to se mozna dac jaka sie chce (tak mi kiedys kumpel powiedzial) i to raczej scam.


@gorzki99: Nazwy sobie nie ustawisz jakiej chcesz, nazwa jest z aplikacji Telefon od google,
nazwa jest z aplikacji Telefon od google


@Ziom_Bel: No czytalem o tej aplikacji. A nie jest to tak ze muszisz ja tez miec zainstalowana na telefonie docelowym zeby to dzialalo (siorka nie ma)

No bo to troche bez sensu. Pytanie jaka jest weryfikacja dodawanych numerow "do firmy"
I drugie pytanie - dlaczego sie wyswietlilo ze spam.

Mi tak czasem dzwonia z PKO (ja jestem ich klientem) ale jak widze kierunkowy Lublin
@gorzki99 numer 8915356060 to numer naszej infolinii, ale przestępcy korzystają z ułomności sieci GSM, mogą spowodować, że na telefonie odbiorcy wyświetli się dowolny numer telefonu: policji, urzędu skarbowego lub ... infolinii naszego banku. Podszywają się pod bank chcąc wyłudzić dane do logowania, namawiają do zainstalowania aplikacji (rzekomo chroniącej przed oszustami, a w rzeczywistości aplikacji szpiegowskiej). Dzwonią do losowo wybranych osób - nie wiedzą, czy rozmówca jest klientem naszego banku, ale w związku
@EkspertPKO: Siostra nie podala zadnych danych bo jak widac na screenie - nie odebrala.

numer 8915356060 to numer naszej infolinii,


Ja pytalem o cos innego. Nie wyswietlal sie numer tylko to co widac. I o to pytalem.

Czy stosujecie cos takiego ze wyswietla sie "nazwa" a nie numer.

A btw juz kilk razy dwoniono do mnie ze stacjonarki z kierunkowym z lublina. I zawsze jak PKO BP.
Chodziło o numer 81 535 60 60. Wkradła się literówka. Przepraszamy.


@EkspertPKO: Dalej nie macie za co przepraszac bo i nie codzilo o numer a o "identyfikacje nazwa"

Nie wyswietlal sie numer a "nazwa" I caly czas to samo pytanie na ktore nie uzyskalem odpowiedzi. Uzywacie numeru czy nazwy? Bo jesli numeru to kazda nazwa to scam. I wydaje mi sie ze powinniscie sie tym zajac - jakos naglosnic zeby ludzie
@gorzki99
Sposób prezentacji nie numeru nie zależy od nas. Gdy nawiązujesz lub odbierasz połączenia przy włączonej identyfikacji rozmówcy i ochronie przed spamem, możesz otrzymać informacje na temat dzwoniących osób i firm, których nie masz w kontaktach, a także ostrzeżenia o potencjalnym spamie. Jeśli w czasie połączenia przychodzącego wyświetla się napis Podejrzenie spamu, to znaczy, że ten numer telefonu został zgłoszony przez wiele osób, jako niepożądany. W niektórych przypadkach może to być również