Wpis z mikrobloga

@malinq: Czyli rozumiem że tylko anarcho-kapitalizm to prawdziwy kapitalizm? Wszystkie inne dewiacje to juz nie jest kapitalizm?

Z tego co wiem to we wszystkich ustrojach kapitalistycznych istnieją mechanizmy które sprawiają że państwo zabiera firmom (w podatkach) i daje innym (np. dopłaty dla rolników, dopłaty do odnawialnych źródeł energi, budowanie dróg za państwowe pieniądze).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hu-nows: p

Dziwne, cena maksymalna jest, a węgla nie przybyło.

Innymi słowy - węgla na zimę nie będzie, a ludziom bynajmniej nie będzie się chciało po chrust do lasu jeździć...
Z tego co wiem to we wszystkich ustrojach kapitalistycznych istnieją mechanizmy które sprawiają że państwo zabiera firmom (w podatkach) i daje innym (np. dopłaty dla rolników, dopłaty do odnawialnych źródeł energi, budowanie dróg za państwowe pieniądze).


@ItsFine: nie myl redystrybucji - czyli zabierania jednym aby dać drugim - z inwestycją na której korzystają wszyscy.

Wybudowana droga jest z korzyścią dla wszystkich. Nawet Ci którzy nie mają pojazdu, będą korzystać z tego,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@hu-nows: przecież to było do przewidzenia, że przy braku węgla ludzie będą palić czymkolwiek, żeby mieć ciepło w domu. Jednocześnie to jest nadal zbyt mała skala problemu bo pisiorki nadal nie widzą w tym nic złego, a przecież rząd chciał dobrze. Mam nadzieję, że jak część z nich będzie mieć rześką zimę, to się opamięta, a jeżeli nie to niech giną