Wpis z mikrobloga

Mirki z #hydraulika mam pytanie do fachowców:
Dokładałem w domu kilka grzejników w piwnicy przeznaczonej na wynajem i mam wrażenie, iż grzejniki te grzeją dużo słabiej niż pozostałe w domu (na takich samych nastawach itd). Oczywiście odpowietrzone itd.

Jakiś czas temu fachowiec od przeglądu pieca C.O. sprawdził, iż są słabe przepływy na powrocie i tu moje pytanie co z tym zrobić, bo wydaje mi się, że spartolona jest robota w miejscu gdzie instalacja nowych/dokładanych grzejników połączyła się z pionem.

W załączeniu szkic poglądowy, ale krótko opisując:
Nowe grzejniki zostały wpięte do głównego miedzianego pionu 25mm, od pionu jest odejście z zaworkiem 1/2", z którego to rurką pex 16mm idzie na mosiężny rozdzielacz 1", z którego to wychodzą pex 16mm na grzejniki.

Zasilanie i powrót zrobione jest tak samo.

Jakieś porady? czy ten odcinek 16mm między pionem 25mm a rozdzielaczem 1" (25,4mm) jest wąskim gardłem czy to nie ma takiego wpływu?

PS. Piec 24kW i ma zapas.
lyczko - Mirki z #hydraulika mam pytanie do fachowców:
Dokładałem w domu kilka grzej...

źródło: comment_1662983022CGeMSCHBORSmFvbXiFj7Wq.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@lyczko: jak masz po dwa zawory przy każdym grzejniku, to przydlaw na powrotach te najcieplejsze (te, które mają wyczuwalnie najmniejszą różnicę temperatury między zasilaniem a powrotem. Oczywiście oceniasz to przy maksymalnie rozkreconej głowicy termostatyczne). Nie wiem ile masz w sumie grzejników i jakiej są mocy, ale powinno się udać zmusić pompę by pchała wodę w te grzejniki w piwnicy. Oczywiście wymiana tych podłączeń do rozdzielaczy na większy rozmiar też poprawi przepływy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Silikon: filtr nie był jakoś brudny, lekko tłusty czarny osad. Wyczyszczone, woda dolana, ciśnienie ok, ale dalej było jak jest
  • Odpowiedz