Wpis z mikrobloga

Uwolnić „Lecha Kaczyńskiego” - bydgoska policja zatrzymała tablicę z nazwą mostu

Policja w Bydgoszczy stosuje metody rodem z PRL-u. W latach 60. milicja zaaresztowała kopię obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, a pod koniec ubiegłego roku policja zatrzymała tablicę z imieniem patrona bydgoskiego mostu – Lecha Kaczyńskiego. Dziś członkowie klubów „Gazety Polskiej” i organizacji niepodległościowych organizują pikietę.


#truelolcontent #neuropa #takprzesladowani
  • 16
@ViZ_PL:

Kilka dni przed otwarciem mostu, w listopadzie 2013 r., głosami radnych PO zmieniono nazwę z mostu im. Lecha Kaczyńskiego na most Uniwersytecki. Decyzja ta wywołała falę protestów.


Ludzie wyszli na ulice?:D

A tak serio to ja jestem pod ogromnym wrazeniem tych ludzi, kiedy oni znajduja czas na te pikiety? Rozumiem, ze wszyscy dzis maja urlop w pracy?
@miki4ever: Ciekawe skąd znajdują czas na pikiety czytelnicy Gazety Polskiej, faktycznie interesujące bo przecież to wcale nie jest gazeta dla zblazowanych emerytów, którym się w deklach poprzewracało nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@miki4ever: Chyba bym umarł z zażenowania jakbym widział kogoś kto kupuje ten szmatławiec w wieku 24< Przecież ta gazeta to totalne dno i 3 metry mułu (Wujek, emeryt-górnik, totalnie zblazowany przez Rydzyka i RM to kupuje więc miałem okazję się zapoznać, brrr straszne przeżycie)
@Pietal: kupują, kupują. Mam znajomego, który to czyta. Jest trochę jebnięty, skończył turystykę i rekreację i wini Tuska za to, że nie ma pracy. Na wykopie jakiś prawak pisał, że to wartościowa gazeta, więc czytają
@trup: To przecież już politologia, marketing i zarządzanie albo socjologia dają większe szanse zatrudnienia w jakiejś sensownej pracy niż turystyka i rekreacja. Co można po tym #!$%@? robić oprócz pracy w hotelu lub bycia przewodnikiem (do czego wyższego nie trzeba)? Tacy ludzie zawsze mnie wzruszają swoją głupotą i naiwnością :D
@Pietal: Ja co prawda jeszcze troche PRL pamietam, ale niewiele starszy jestem i kupowalem. Genialna rozrywka w przerwie na lunch w pracy:)

@Pietal: Akurat turystyka i rekreacja to jest bardzo dobry kierunek, po ktorym masz konkretne wyksztalcenie, a wlasnie po politologii, marketingu, czy zarzadzaniu jest dupa, bo to jest nauka o wszystkim i o niczym. Sam mam kilku znajomych po turystyce, teraz prowadza jakies wyprawy w glebokiej Rosji, niektorzy sa
@ViZ_PL:

W tych okolicznościach KGP i Solidarni2010 zdecydowali się na organizację pikiety. Poprzez udział w niej pragniemy nagłośnić nonsensowne działania władz. Przypominamy, że Pan Dzakanowski zawieszając tablice na moście wypełnił obowiązującą uchwalę Rady Miast, pokrył też związane z tym koszty. Zamiast podziękowania za obywatelską postawę, spotykają go represje.


Pikietę poparli już Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w PRL „Przymierze” J. Raczycki; Związek Solidarności Polskich Kombatantów oddział Bydgoszcz J. Perejczuk; Stowarzyszenie „Idee Solidarności 1980-89”
@miki4ever: Po politologii akurat jest dość wysoki wskaźnik zatrudnienia w szeroko pojętej budżetówce bo pamiętam ostatnio o to kłótnie na mirko i ktoś wrzucał statystyki tego typu, marketing i zarządzanie mimo przesytu rynku brzmi (może tylko dla mnie) jak coś po czym jest szansa na jakieś managerskie stanowisko i podobne, a socjologia to fiździ piździ ale zawód jako taki jest z tym, że rynek pracy malutki. Na czym polegają te wyprawy
@Pietal: Oni dostaja kase za oprowadzanie ludzi, prowadzenie wycieczek itp. Co do marketingu to powiem tak, znam kilku ludzi co sie tym zajmuja, nikt nie konczyl marketingu i zarzadzania:) Z socjologii z tego co wiem pracuja, ale raczej nie w zawodzie, glownie dlatego, ze socjologie ma prawie kazda uczelnia i sa ich tysiace, a miejsc pracy malutko.

Po co wyzsze wyksztalcenie? Jak to w Polsce, dla papierku. Osobiscie malo znam zawodow,
@miki4ever: Stąd, wbrew pozorom, ta politologia czy administracja nie są wcale, aż tak tragicznymi kierunkami jak się maluje bo tam potrzeba wyższego, co nie zmienia faktu, że przyszłym studentom polecałbym jednak rozglądać się za czymś innym. Tylko powiedzmy sobie szczerze, że trzeba się tam wybijać i być dobrym, a nie tylko ją zdać.
@Pietal: Po turystyce to przewodnikiem zostaniesz jak zrobisz sobie kurs;), a tak to możesz i nim zostać jak masz średnią szkołę, zawodówkę, czy jesteś zwykłym gimbem, żeby tylko mieć 18 lat. Na turystyce musisz mieć obowiązkowo zrobiony kurs pilota wycieczek, tak mi przynajmniej kumpel relacjonował.