Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzień dobry, lvl 30 here. Czy jest tu ktoś kto może potwierdzić, że pomogła mu terapia czy też leki? Ogólnie nie ma jakiejś wielkiej masakry z moim życiem ale trochę tracę grunt no i rozważam...

Być może już bym spróbował gdyby nie jedna rzecz: naczytałem się o skutkach ubocznych leków na psychę i trochę się obawiam czy nie okaże się, że będę miał przez nie większe kłopoty niż te obecne. Od czego to zależy? Ktoś coś? Albo chociaż link do FAQ psychoterapii?

Pozdrawiam cieplutko

#psychoterapia

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #631e4796a08746cacf445f62
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 13
  • Odpowiedz
Ogólnie nie ma jakiejś wielkiej masakry z moim życiem ale trochę tracę grunt no i rozważam...


@AnonimoweMirkoWyznania: jesli faktycznie tak jest, to psychiatra nie przepisze Ci lekow, tylko kaze isc na terapie. A jak trzeba leki, to trzeba¯\_(ツ)_/¯.

Jedno i drugie dziala - potwierdzam. Ale leki stosuje sie, gdy terapia to za malo. Negatywne skutki brania lekow istnieja i to tez jest fakt, qoec warto je brac, ale tylko wtedy gdy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Z lekami jest taki problem, że często ciężko je dobrać - ja swego czasu przerobiłam pół apteki zanim trafiłam na te odpowiednie. Podobny problem jest z terapią - dobrze dobrany terapeuta i metoda terapii jest w stanie nie tylko postawić Cię do pionu, ale wręcz Ci zrobić upgrade; niestety, działa to też w drugą stronę - był moment, że trafiłam na tak nieodpowiednią metodę terapii, że miałam potężny regres w
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania zależy co Ci jest i jak mocno Ci to przeszkadza.
Jeśli w sumie nie jest jakos tragicznie to może poczytaj sobie różne książki związane z Twoimi problemami.
Jeśli to dla Ciebie za mało, albo nie wiesz za bardzo co Ci najbardziej przeszkadza to idź do psychologa na testy, gdzie badane sa Twoje zaburzenia osobowości nad którymi będzie można popracować już z psychoterapeuta.

W zależności od tego co Ci jest i jak
  • Odpowiedz
OP: @rysownik @piskariota @mazaken @betterbeworthit @Kitku_Karola oraz ondzik88

dzięki wielkie za odpowiedzi. Prawdę mówiąc jakiś czas temu wrzuciłem podobny wątek to dostałem tylko jedną odpowiedź - bym się powiesił

widzę, że kilku osobom terapia i leki pomogły, ondzikowi niestety nie. Ale jak tak czytam to wydaje mi się, że przynajmniej warto spróbować...

Jeśli ktoś jeszcze ma swoją historię do podzielenia się to śmiało
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
@rysownik: @AnonimoweMirkoWyznania nie polecałabym bez konsultacji z lekarzem - u mnie olejek cbd powinien działać jak złoto, a moja psychiatra bezwzględnie mi zabroniła ze względu na jakieś pierdoły, na które sama bym nie zwróciła uwagi, a które faktycznie mogły u mnie doprowadzić do katastrofy.

PS OPie jakbyś potrzebował pogadać to pisz śmiało.
  • Odpowiedz
@rysownik: Akurat moja była bardzo otwarta, rozważałyśmy razem medytację metodą kundalini plus powiedziała, że w niektórych przypadkach olejki mogą działać - ale nie u mnie, ogromne ryzyko. Mój obecny psychiatra też jest gotów to że mną rozważać. Ale masz rację, wielu lekarzy może być zamkniętych i nie chcieć nawet rozważyć.
  • Odpowiedz