Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
Kopię sobie oczko wodne. Mam prawdziwą misję i sporo radochy. Ma dopiero pół metra, a już dwa razy musiałem wypompować z niego wodę. Choć ostatnio rzeczywiście sporo padało. Podłoże to sam piach i glina (stąd ten kolor wody). Na środku ogromny głaz (nie do ruszenia ręcznie, ale spoko, jest piękny). Planuję skierować do niego deszczówkę rurami drenarskimi - nie będzie się już lać pod dom. Bardzo chciałbym uniknąć wykładania folią. Będę obserwować jak długo utrzyma się w nim woda. Chciałem zamówić mini koparkę, ale teraz jest zbyt grząsko i nie chcą się podjąć. No to kopię powoli sam. Całkiem spoko praca - odskocznia od klepania kodu. Urobek wywożę, potem wokół posadzę rośliny. #oczkowodne #ogrodnictwo #permakultura
Jonn - Kopię sobie oczko wodne. Mam prawdziwą misję i sporo radochy. Ma dopiero pół m...

źródło: comment_1662928552GCNdBWhFls9EPuF2qGQRSY.jpg

Pobierz
  • 13
@Jonn: ja odprowadziłem wodę z rynien za pomocą ścinów węży od rekuperacji tylko musiałem je połączyć. Koszt odwodnienia wyniósł 50 zł.
Zastanów się jak to zrobić by to oczko jakoś zabezpieczyć bo po każdym deszczu to będziesz miał raczej bajoro, a nie oczko wodne. Podczas jednego deszczu potrafi spaść 1 - 2 m3 wody i tak co jakiś czas będzie wyglądać to oczko wodne.
@Jonn: nie mam, ja wodę odprowadzam do podziemnych zbiorników, a potem ta woda służy do podlewania ogrodu. Oczko wodne ma znajomy, kopaliśmy je ręcznie tylko trochę większe od twojego 2m głębokości, 8x4m. Folia została położona, ale tam jest less i piasek pylasty oraz średnioziarnisty. Tam wykopaną ziemię wysypaliśmy obok stawu tworząc dodatkowe podwyższenie i małe wyrównanie tereniu.