Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić lampkę w salonie zapalającą się przy otwieraniu bramy garażowej. Obecnie mam czujnik drzwi sonoff dw2 i sonoff Basic podpięte do routera. Jednak rozwiązanie działa jedynie przez kilka dni, potem zrywa zasięg i zapala może co 10 otwarcie drzwi. Czy gdybym kupił pośrednio bramkę zigbee (jaka?) i czujnik otwarcia pod zigbee to teoretycznie poprawi połączenie? Czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa? #smarthome #zigbee #sonoff
  • 8
@zomerstm dw2 i basic są podpięte do routera. Jednak sonoff dw2 jest na skraju zasięgu, przez co często traci połączenie i nie komunikuje o otwarciu bramy. Basic jest w zasięgu i działa wzorowo.
sonoff dw2


@pinktonguy: to jest guano ultra, nic dziwnego że ci tak działa. A tak działa bo na bateriach bieda... W dodatku nawet tam nie ma ESP tylko jakiś wynalazek, więc tego się nie da przeflashować...

A nie masz żadnego zasilania w okolicy gdzie ten DW2 jest?
@hrumque Czyli wyjaśnione. Zasilanie w tym miejscu dałoby się ogarnąć. Routera niestety nie przestawię, a jest po drugiej stronie domu co garaż. Jesteś w stanie polecić mi jakąś działająca i w miarę prostą do ogarnięcia alternatywę?
@pinktonguy ZigBee samo w sobie nie ma dużego zasięgu, ale każde urządzenie z stałym zasilaniem, zwiększa zasięg ZigBee, może to być nawet żarówka. Na pewno jest to dużo stabilniejsze niż wifi, ale musiałbyś sporo zainwestować. Może samo zwiększenie zasięgu kolejnym Access point rozwiąże problem?
@pinktonguy: Cokolwiek co ma ESP, i konwersja na np Suplę (bo najszybciej, i polskie i proste). Obu urządzeń - i obecnego sonoff Basic, i tego czegoś co dasz koło bramy (wystarczy 5v do jakiegoś modułu z wifi)
Kwestia na ile chcesz robić sam, a na ile "kupić gotowe włączyć i ma działać"