Wpis z mikrobloga

Ile pożyje silnik horneta?


@Ketonowy: W wielu przypadkach przeżyje kilku kierowców.

Mam CBF 600, to te same silniki, tylko w CBF charakterystyka zmieniona i mozna dobgrzebać się w necie informacji, że po 300 tysięcy kręcą bez problemów. Nie lać tylko zbyt wysokich lepkości, nie przeciągać interwałów.
  • Odpowiedz
@Ketonowy: nic nie trzeba robić. Odkręcasz dwie śruby i wychodzi. Żeby wsadzić trzeba czymś zablokować. Ja sobie wycinałem kawałek blaszki. Te napinacze to taki standard, że pewnie masz 1001 tutoriali wszędzie.
Miałem wymienić samą sprężynę ale skończyło się tym, że "stuningowałem" starą i działało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Ketonowy: ale więcej czasu stracisz na te filmy niż na samą robotę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedyna komplikacja jest z montażem, bo trzeba go wkręcić i zablokować. Wycialem siebie do tego blaszkę w kształcie litery T i jak już jest na miejscu to wyciągasz i fajrant
  • Odpowiedz
@Ketonowy jesli to hornet i masz 63k przebiegu to sprawdz tarcze na jakim pozimie zuzycia są. Przy około 40-50k osiągają limit. Więc albo są wymienione i wyglądają ok, albo są ori i pewnie będą poniżej zużycia.

Przy takim przebiegu powinien Ci też hałasować kosz sprzęgłowy(wciśnij i zwolnij sprzeglo) będziesz słyszał

Sprawdz też regulator napięcia, czy wtyczka nie jest przytopiona i czy akku ma dobre napięcie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bystrygrzes: tarcze mają minimalny rant więc wymieniane
Kosz nie hałasuje
Napięcie na wolnych obrotach mam 14.1 - 14.4
Jak jadę to 13.1 nie wiem czy to dobre wartości
Ogólnie mam rachunki od poprzedniego właściciela i 2 lata temu zostawił w warsztacie ponad 3k za remont i wymiany
  • Odpowiedz