Wpis z mikrobloga

41 759 - 4 = 41 755

Snabba Cash (2010) - 6,5/10

Szwedzki thriller z Joelem Kinnamanem, znanym z amerykańskiej wersji The Killing. Przyzwoita konstrukcja, wielowątkowa fabuła, bez nadęcia i epatowania zbędnymi efektami. Student prowadzący podwójne życie wplątuje się dodatkowo w układy z gangsterami licząc na łatwy zarobek, sprawy jednak przyjmują dość kiepski obrót.

Rundskop (2011) - 8/10

Mocna produkcja. Początkowo można pogubić się w układach o których opowiada ten film, jednak wszystko zaczyna układać się w dość tragiczną całość. Nawet nie chcę zdradzać fabuły, na pewno nie sugerujcie się tylko tym co mówi taki filmweb. Chyba kiedyś @marek_antoniusz pisał, ze to świetny film (dlatego wołam, mam nadzieję, że nie pomyliłam się co polecającego), mogę tylko potwierdzić i polecić dalej.

Celda 211 (2009) - 5,5/10

Co tu wiele mówić, ani to dobra produkcja, ani zła. Średnia, chociaż temat można było rozwinąć bardzo fajnie - młody strażnik dzień przed rozpoczęciem pracy przez przypadek trafia w środek zamieszek więziennych i musi udawać jednego z osadzonych aby przeżyć.

Elysium (2013) - 4/10

Niby mniej standardowe podejście i pomysł niezły, jednak... czegoś tu brakuje. Samo zakończenie mogę określić tylko dwoma słowami - bez sensu.

#maratonfilmowy
  • 6
@marek_antoniusz: Szczerze mówiąc zapamiętałam ten fakt chyba tylko dlatego, że wydawało mi się, ze masz zdjęcie agenta Coopera w avatarze :D - i analogicznie - ma taki avatar, więc pewnie poleca coś fajnego.

Filmy jak najbardziej do obejrzenia, ale moim zdaniem nie są to jakieś petardy. Ot. po prostu przyzwoite kino.