Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś był ciekaw temperatur w małych komputerach SFF albo uważał że "tam wszystko w środku się gotuje", to wrzucam temperatury podczas 100% obciążenia CPU (5600G) + GPU (RTX 3060 Ti). Obudowa CM NR200P z dwoma wentylatorami 120mm, chłodzenie procka Noctua NH-L12S.

Podczas normalnej gry czy pracy spokojnie można odjąć po 10 stopni z tych wyników. Gra i śmiga, jestem zadowolony po przejściu z ATX ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

#pcmasterrace #komputery #sffpc
L3gion - Jakby ktoś był ciekaw temperatur w małych komputerach SFF albo uważał że "ta...

źródło: comment_1662673266JT4N1MDJ66iaaOVtKopm1M.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
CPU (5600G) + GPU (RTX 3060 Ti


@L3gion: no i tu jest odpowiedź. Mikre bebechy jeżeli chodzi o waty do mikrej budy są ok. Laptopy w końcu istnieją. Do tego pewnie nie zrobiłeś heat soaka. Spróbuj z czymś co ma 200w na cpu i 450-600w na gpu i napisz jakie wtedy są temperatury. Poczekam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@keton22: Ta... Bo wcale niema ludzi wrzucających 5950x czy 12900k z RTXem 3090 do SFF i zachowując przy tym odpowiednie temperatury( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@keton22: Pieprzysz głupoty, miałem 10900k@5.1 ghz i w gierkach nie brał więcej niż 130W. +200W to brał w "gierkach" typu prime95 czy inne wygrzewarki. Pomijam już całkowicie sens takiego żyłowania sprzętu dla kilku procent wydajności, których poza benchmarkami nie zauważysz gołym okiem xD
  • Odpowiedz
miałem 10900k@5.1 ghz


@kilo_wody_pod_stopa: z każdą generacją efektywność z wata rośnie czyż nie? Nie mówię że wszędzie ale w total war troja rozpędzał się do 180w i więcej spokojnie (słynna fizyka trawy). Podobnie w WD:Legion które bierze wszystkie rdzenie i woła jeszcze. W prime small fft załączało się OCP na zasilaczu 750w a odczyt przekraczał 220w. A i to już nie była buda sff. Właśnie ten konfig mnie z niej wyleczył.
  • Odpowiedz