Wpis z mikrobloga

Jako że lubię zbierać staromodne CD z #muzyka i nawet spoglądam na jeszcze starsze, ale ostatnio modniejsze #winyle (kilka nawet mam) chciałbym mieć sprzęt, który pozwoli mi odtworzyć dźwięk z jednego i drugiego. Ceny takich zestawów na allegro są różne, od 200zł do ponad 1000zł, ale produkują to głównie firmy noname (albo jestem ignorantem bo ich nie znam), żadne Pioneery ani nic z tych rzeczy (albo nie umiem znaleźć). Moje pytanie to czy warto szukać takiego (minimum) 2 w jednym czy to raczej będzie skazane na porażkę i lepiej szukać osobno gramofonu i osobno wieży, która odtworzy CD?
Co do moich oczekiwań - nie jestem audiofilem, ale chciałbym słyszeć czysty dźwięk. Nie znam się na szerokościach sceny ani innych takich dziwactwach, w samochodzie słyszę różnicę kiedy puszczam dźwięk z radia przez bluetooth, a kiedy z płyty, oba mi nie przeszkadzają. Po prostu nie chcę, żeby to generowało kartonowy dźwięk

#audio #gramofon
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bthzz: jak myślałem o zestawie 2w1 to pomyślałem że do 1000 mógłbym dać za to. Generalnie jakiś gramofon mam, więc będę się rozglądać za jakąś wieżą z głośnikami