Wpis z mikrobloga

Jak ciężko jest wejść w tę serię nie grając nigdy w gry Grand Strategy? Bardziej rtsy w stylu Age of Empires czy Anno albo Settlersi. Aura w okół tego tytułu jest taka że poprzeczka jest absurdalnie wysoka
#ck3
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@KacapRemover nie powiedziałbym ze absurdalnie wysoka. Zapewnie pierwsza gra bedzie testowa by się uczyc wszystkiego i będziesz miec wiele porazek/zlych decyzji. Ale później bedzie coraz lepiej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KacapRemover: nie jest, wydaje się. Warto ewentualnie poczytac lub poglądach poradniki, od razu wyda się łatwiejsze. Zagraj na początek w Irlandii na przykład, tam można się fajnie nauczyć podstawowych mechanik.
  • Odpowiedz
  • 2
@KacapRemover CK3 jest najbardziej przystępną grą paradoxu z w miarę dobrym samouczkiem jak na tego wydawcę.

Do tego w warsztacie jest, z tego co wiem, dobre spolszczenie + masa poradników na YT (ale niepotrzebnych jak ogarniesz samouczek). Okna kontekstowe wyjaśniają praktycznie każde zagadnienie w czasie gry, a UI w końcu nie wygląda jak Faraon z lat 90 lub Excel.

Co do mechanik to nie ma tu jakiejś magii dla spoconych, można czerpać
  • Odpowiedz
@KacapRemover ogólnie gry Paradoxu to swego rodzaju piaskownica. Nie ma jasno wyznaczonego celu, co sprawia że każda decyzją nawet na początku wydająca się jako zła w przyszłości może mieć pozytywny rezultat.

Jak pisali poprzednicy ck3 jest najbardziej przystępnym tytułem w którym dość szybko można załapać o co chodzi. Nie znaczy to że po 20 godzinach zrobisz wq, ale w miarę ogarniesz mechanike.

Dodatkowo jak wspominał @acdart na warsztacie jest porządne spolszczenie.

Gram
  • Odpowiedz
@KacapRemover: Ja akurat na początek polecam księstwo Toskanii. Włochy jeden z najbardziej rozwiniętych regionów, cesarz silny w zasadzie tylko na papierze i wraz ze wzrostem raczej Cię nie da rady powstrzymać. No i stosunkowo bezpieczny region.
  • Odpowiedz