Wpis z mikrobloga

@Nausea: W kafelkach klikasz "pulpit". Obczaj menu przy zbliżaniu się myszą do górnego/lewego prawego rogu ekranu(wyłączanie komputera). Alt+tab też trochę inaczej działa.

Win 8 to bardzo fajny system a przede wszystkim niesamowicie szybki.
@Arytmetyk: juz w miare obczailam te opcje, ale jest jednak zupelnie inny. Lubie miec kompa spersonalizowanego po swojemu a tu chyba nie bedzie z tym problemu. Nie wiem tylko dlaczego pokazuje mi ze moj komp nie obsluguje facebooka jak chce go pobrać ze sklepu :/
No to logo windowsa. Przeskakujesz między pulpitem, a kafelkami. Po lewej stronie na dole kafelek masz strzałkę w dół, gdzie przechodzisz do listy programów. Klikasz prawym przyciskiem na program, np. nowo zainstalowane Chrome i dodajesz do głównego ekranu. Touchpadem od lewej do prawej strony również przeskakujesz między kaflami, a pulpitem. W sklepie możesz kupić np. Gadu-Gadu. Każdy program w kaflach zamykasz łapiąc go od góry i na dół zrzucasz. Generalnie główny ekran
@Nausea: Nie pobieraj facebooka ze Sklepu, bo to gówno. Lepiej korzystać normalnie, z przeglądarki. To samo ze Skypem, lepsza jest normalna wersja desktopowa od tej na ModernUI. Masz Win8 czy Win8.1?

Jak już się przyzwyczaisz, to system będzie dla Ciebie dużo lepszy od 7. Szybszy, a przede wszystkim dużo bardziej intuicyjny.
@Yokozuna: tez tak uważam, wielkie dzieki pare rzeczy mi się przyda, nie wiedziałam jak zamykać aplikację i robiłam to przez alt f4 a to sie tak zrzuca fajnie :) Podoba mi sie, nie bede zadnych #!$%@? instalowac, wielkie dzieki
@Czipsu: Windows 8. No aplikacja wykopowa srednio przypadla mi do gustu. Jest tam w ogole tryb nocny? Jest mi tez nieco trudniej z tego wzgledu ze zawsze wszystko mialam pod google, android. A to jednak juz mocno przypomina windows typowy z potrzeba konta microsoft co dla nowego uzytkownika moze byc szokiem :) Ale pierwsze wrazenie jak najbardziej pozytywne.
@Nausea: Trzeba było od razu 8.1 instalować, przyjemniejszy OS :)

Mówię, te aplikacje się nie nadają, jeśli korzystasz z nich na stacjonarce / laptopie, one są dobre dla ekranów dotykowych. Normalnie lepiej korzystać przez przeglądarkę.

Konta na windowslive nie trzeba tworzyć i łączyć z systemem - można utworzyć konto lokalne użytkownika (tak, jak we wcześniejszych windowsach), konto live jest tylko potrzebne do synchronizacji i chyba do zakupów w sklepie (tego nie
@Nausea: Czipsu dobrze Ci radzi. Wiele aplikacji działa lepiej osobno zainstalowanych niż ze sklepu, ale prawdą jest, ze sklep jeszcze raczkuje i wiele aplikacji po prostu nie ma. Myślę, że to kwestia czasu. Mi brakuje, aby na ekranie kafli był chociażby jakiś fajny kafel ze stanem baterii czy coś. Ten system się rozwija, ale w bardzo dobrym, stabilnym tempie. Gdyby miała jakieś pytania to taguj i na pewno ktoś coś poradzi.