Wpis z mikrobloga

Czemu ten nowy serial od amazonu ma takie niskie oceny? Obejrzałem dwa pierwsze odcinki i przyjemnie się ogląda, CGI niesamowicie dopracowane, tak samo ujęcia natury/walki i fabuła też całkiem ciekawa i zastanawia się człowiek kto to jest, co zrobi etc
Nie oglądałem władcy pierścienia, więc fabuła jest dla mnie nowa, więc pewnie domyślam się, że to związane z tym, że są odstępstwa od fabuły i fani oryginalnego, powtarzam ORYGINALNEGO Tolkiena się pultają? + inne kwiatki typu czarni aktorzy w miejscach gdzie nie powinni być typu elfy, no to niestety już chyba w większości seriali ze streamingów występują?
#lotr #ringsofpower #seriale
  • 7
  • Odpowiedz
Nie oglądałem władcy pierścienia, więc fabuła jest dla mnie nowa, więc pewnie domyślam się, że to związane z tym, że są odstępstwa od fabuły i fani oryginalnego, powtarzam ORYGINALNEGO Tolkiena się pultają?


@Mysciak: między innymi. I nie wiem czemu to tak mocno podkreślasz, skoro ktoś sygnuje serial jakąś własnością intelektualną i jakimś uniwersum, to co w tym dziwnego, że ludzie maja problem z niespójnością z materiałem źródłowym?
  • Odpowiedz
Nie oglądałem władcy pierścienia, więc fabuła jest dla mnie nowa, więc pewnie domyślam się, że to związane z tym, że są odstępstwa od fabuły i fani oryginalnego, powtarzam ORYGINALNEGO Tolkiena się pultają?


@Mysciak: zasadniczo rzecz biorąc to odstępstwa od fabuły to spore niedopowiedzenie, bo oni nie mają praw do wydarzeń w epoce którą ekranizują i sobie napisali sami to od nowa.

Nigdy nie zrozumiem po co kupować prawa autorskie do świata
  • Odpowiedz
spore niedopowiedzenie, bo oni nie mają praw do wydarzeń w epoce którą ekranizują i sobie napisali sami to od nowa.


@TenebrosuS: i każdy o tym wie, więc #!$%@? co odcinek że nie mają prawa już jest trochę nudne
  • Odpowiedz
@Mysciak: To widocznie masz niskie wymagania dotyczące serialu. Mnie wynudził, 2 godziny, w których stało się nic. Taka korona królów z większym budżetem. W porównaniu do Rodu Smoka, to totalny średniak, a jak wziąć pod uwagę gwałcenie kanonu, to czasem nie da się tego oglądać. Zobaczymy jak się rozwinie, ale na ten moment 4/10 to adekwatna ocena.
  • Odpowiedz