Wpis z mikrobloga

@rolfik_r1: Nie, nie jestem pewien.

Potrzebuję czegoś fajnego co będzie wystawione na warunki zewnętrzne i "przedłuży" mi zasięg wifi. Ten bullet niby sobie z tym poradzi. Jeżeli się znasz, masz jakieś propozycje w podobnej cenie, to chętnie wysłucham. Nie bardzo się znam, szukam dopiero.
@rolfik_r1: Odległość tak na prawdę nie będzie duża, ale urządzenia z drugiej strony są dość leciwe i słabe. Więc g/n nie wykrzystam i tak(choć kto wie, co będzie w przyszłości).

Aby im ułatwić bezproblemową komunikację chcę postawić jakiegoś AP w roli repeatera.
@anonim1133: Wiesz, że do bulleta potrzebujesz jeszcze antenę? Na jaką odległość to ma być? Ja bym może popatrzył na NanoStation Loco M2 - dwupolaryzacyjna, MIMO 2x2 - będzie na przyszłość. W Loco masz już zasilacz w zestawie
NanoStation Loco M2


@rolfik_r1: Adapter POE w zestawie, dla mnie bomba.

Tak, wiem, że potrzebuję anteny, właśnie się rozglądać zaczynałem.

Odległość to może z 50/60m(głupio to brzmi przy tych 15 kilometrach)? Ten AP razem z routerem rozstawiał bym tak, aby pokrywały całość mniej więcej po równo. Bo jak miałem jeden router na jednym z końców terenu, to na drugim już ledwo wszystko działało(a nie było tam niczego specjalnego po drodze).

Mój
@anonim1133: jakis tp-link, zależy co potrzebujesz. Jakis 2-3 antenką. Do nanostacji oczywiście anteny nie potrzebujesz. Myśle, ze to będzie najlepsze rozwiazanie. Nie wiem, czy juz sa, ale była jakis czas temu zapowiedź następcy nanostacji miedzy innymi. NanoBeam - poszukaj, czy juz jest
@rolfik_r1: Potrzebuję... Czegoś działającego stabilnie, potrafiącego obsłużyć do kilkudziesięciu(30/40?) urządzeń jednocześnie.

Myślisz, że przeciętny router sobie z tym poradzi? Ciężko znaleźć informacje na ten temat.
Myślałem o czymś zabezpieczonym przed warunkami atmosferycznymi, ale w normalnych cenach są tylko takie "domowe" routery. A nie chcę szaleć jakoś nadmiernie.
@anonim1133: dobra, podsumowując:

Potrzebujesz 30-40 jednoczesnych stacji wpiętych do ilu routerów?

Czy jest opcja wymiany całego sprzętu, jaki masz?

Gdzie to jest - firma, jakiś ośrodek, jakie grube ściany?

Czy sygnał ma przechodzić przez strop(y)

Czy bardziej liczy się cena, czy wygoda użytkowania dla osób, które się podłączają?

Czy potrzebujesz jakieś zaawansowane metody np. kształtowania ruchu/tunelowanie/routingi?
@rolfik_r1: Wpiętych... po wifi. Po lanie będzie wpięty laptop + AP. Ale wpiętych :P Myślałem o tym routerze + ap dla wzmocnienia efektu.

Całego sprzętu? W sensie tych 40 urządzeń? Raczej nie wchodzi w grę.

Otwarty teren. Bez dużej ilości przeszkód.

Ważna jest cena i niezawodność.

Myślę, że obejdzie się bez tych wszystkich zaawansowanych bajerów. Jedna sieć wifi zabezpieczona hasłem. Cała reszta to już dodatek i luksus.
@anonim1133: ok, nie chodziło mi co prawda o 40 urządzeniach. Powiem tak - jest system UniFi od Ubiquiti - działa genialnie, ale nie jest tani. To ma być wszystko wewnątrz zamontowane, czy na zewnątrz? Jeśli wewnątrz, to naprawdę mogę polecić UniFi - stosujesz kilka routerów, montaż ściana/sufit, wyglądają pięknie, działają idealnie. AP działają w trybie roamingu - urządzenie widzą tylko jedną sieć i automatycznie łączą się do tego AP, który ma