Wpis z mikrobloga

Neuropek: KONFA TO KOALICJANT PIS-u!!!!1111

Rozumny człowiek: Ale... Konfa już jest w Sejmie od 4 lat i jakoś w koalicję z PiS-em nie weszła, nawet gdy po odejściu Gowina PiS polował na posłów, by uchronić większość.

Neuropek: BEZ ZNACZENIA, NA PEWNO WEJDĄ Z NIMI W KOALICJĘ JUŻ LADA MOMENT, JUŻ ZA DZIEŃ!

Rozumny człowiek: O-okej... Ale Konfa jest partią, która ma statystycznie najniższą zgodność z PiS-em, jeśli chodzi o głosowania.

Neuropek: pic related

xDDDD Trzeba docenić tego fikoła z poczwórnym saltem i lądowaniem na jednej nodze.

W koalicję z PiS-em pewnie też nie wchodzą dla zmyłki, ale tak naprawdę to chcą wejść ( ͡° ͜ʖ ͡°) Cholerni konfiarze, tak bardzo zgadzają się z PiS-em, że nawet się z nim nie zgadzają, by zmylić ludzi!

#bekazneuropy #shitwykopsays #heheszki #konfederacja #polityka
Emes91 - Neuropek: KONFA TO KOALICJANT PIS-u!!!!1111

Rozumny człowiek: Ale... Konf...

źródło: comment_16623970068hPkGJAmA4atMPFQnc5uxj.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@sandal: Chcesz dalej kłócić się z faktami?

https://oko.press/duda-tragicznie-slaby-wsrod-wyborcow-konfederacji-lewica-poszla-do-trzaskowskiego/

Wśród wyborców Konfederacji z 2019 roku dwie trzecie głosowało na Krzysztofa Bosaka. Aż 15 proc. z nich wolało wybrać Szymona Hołownię. 9 proc. zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego. To aż 24 proc. wyborców Konfederacji, którzy najpewniej przeniosą swój głos w drugiej turze na Rafała Trzaskowskiego – jeśli pójdą do wyborów.

Uderza tragiczny wynik Andrzeja Dudy wśród tych wyborców: 4 proc. to niewiele więcej głosów niż wśród wyborców Konfederacji uzyskał… Robert Biedroń. Duda wśród sympatyków skrajnej prawicy był wyborem
  • Odpowiedz
@Emes91: Nie kłocę się, dziwi mnie to bo o ile dobrze pamiętam to PO i reszta lewicy (w tamtym czasie) to było polityczne dno i wrogowie, i najblizej po konfie było mi z pisem, czyli zakaz aborcji, prokościelność i anty LGBT.
  • Odpowiedz
@sandal: Chodzi o narrację, gdzie rzekomo Konfa jest przystawką PiS-u i że konfiarze masowo głosowali na Dudę - podczas gdy wyborcy konfy głosowali bardziej na Trzaskowskiego, a nawet wśród wyborców Bosaka (którzy jako narodowcy faktycznie mają bliżej do PiS-u) głosy rozdzieliły się po równo, w granicach błędu statystycznego.
  • Odpowiedz
@Emes91: Mi osobiście jako byłemu prawakowi zaraz po konfie i narodowcach najbliżej moich poglądów był pis, więc to była moja narracja jak i większości prawicowych osób które osobiście znałem.
  • Odpowiedz