Wpis z mikrobloga

  • 2
@Niewiemja ją w tym roku zebrałem ok 50 cukini z 5 krzaków, już sam nie wiem co z tym robić a dalej rosną ;) Dziś jedna poszła na pasztet z cukinii ;)
  • Odpowiedz
@ja_nie_lubie: Jeszcze by rosły ale u mnie susza od miesiąca, nie chce mi sie tyle biegać z wiadrami z woda, poza tym juz powoli sie przygotowuje do następnego sezonu a te krzaczyska mi troche zawadzały :D Swoje zebrałem, więcej mi nie trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Niewiemja: A jak w ogóle smakuje ten patison? I jak go można wykorzystać? Posadziłem w tym roku pierwszy raz, w sumie na takim uboczu ogródka i całkiem zapomniałem. Widziałem kiedyś filmik jak je sie marynuje nawet fajnie wyglądały w słoiku tylko, że to były takie małe a u mnie to porosły takie jak u Ciebie na zdjęciu. Teraz nie wiem, czy zostawić je jako ozdobę czy coś z nich wymodzić.
  • Odpowiedz
@mentos93: Młode można marynować albo obtoczyć w bułce i usmażyć na maśle. Z dużych robisz leczo tak samo jak z cukinii, można faszerować i piec, można pokroić na plastry i tez usmażyć w panierce. Mozna tez sałatki na zime do słoików w plasterkach albo starte na grubszej tarce. Patisony sa zajebiste ( ͡° ͜ʖ ͡°) I spokojnie możesz przechowywać aż do wiosny
  • Odpowiedz